Güzellik Cilt Bakımı

Liposuction Uygulaması – liposuction nasıl yapılır

Sağlık Kitabı Google News

Liposuction, (vakumlama yöntemi) ince kanüller kullanılarak üç şekilde gerçekleştirilir, bunlar:
Enjektörle…
Hastane merkezi vakum sistemiyle…
Özel vakum cihazı ile yapılabilir.
Operasyon, lokal veya genel anesteziyle yapılabilir. Ameliyat; liposuction uygulanacak bölgeye yapılan, yaklaşık 0.5 santimlik kesi ile başlar. Küt uçlu, ucuna yakın ufak delikleri olan, ince boru şeklindeki kanül kesi, yerinden geçirilir. Dıştaki uca, emici ünite bağlanır. Cerrah, kanülü deri altı dokusunda, uzaklaştırılacak yağ miktarım ayırarak kullanır. Yüksek vakum basıncı yaratılır ve yağ dışarıya emilir. Bazen istenmeyen tüm yağ depozitlerini uzaklaştırabilmek için, ulaşım sağlamak üzere ilâve kesi gerekebilir. Kesi, küçük ve sıklıkla gizlenmiş, nedbe bırakacak şekilde birkaç dikişle kapatılır.
Eğer daha önceden tespit edilen ve doldurulması planlanan çukur bölgeler varsa, özel enjektör ile alman yağ bu alanları doldurmakta, ameliyatı takiben tüm tedavi edilmiş sahaya, alttaki dokunun şekline pürüzsüzce uyum sağlayacak biçimde derinin çekmesini hızlandırmak için, sarkmamış derisi olanlarda streç çorap, diğerlerinde ise elastik sargılarla bir bandaj uygulanabilir. Ameliyat sahasında çürüme ve şişmeyi azaltmak için, sıkı baskı sağlayan bu yöntemle, özel varis çorabı üç hafta kullanılır.
Günümüzde bu ameliyat için, en çok aşağıdaki üç teknik kullanılır:

Diyetimiz.Com


Sağlık Kitabı Google News
Etiketler

Çağlar Yıldız

Sağlık Kitabı; En Son Çıkan Güncel Sağlık Haberleri, Hastalıklar Hakkında Bilgiler, Tedavi Yöntemleri, Çocuk Sağlığı, Cilt ve Bakım Gibi Konular Hakkında Bilgiler Verir.

İlgili Makaleler

2 Yorum

  1. test

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı