Aşırı Süt İçmenin Zararları

Aşırı Süt İçmenin Zararları

Vücut için çok faydalı olan sütün de aşırısı zarardır. Her şeyin aşırısı zarardır. Aşırı süt içmenin zararları konusunda bu yazımızda sizi bilgilendirmeye çalışacağız.

100 besin elementinin hepsini içinde barındırıyor süt hem de 1 bardağı içerisinde ama bunun bile aşırısı zararlıdır nasıl mı diye soruyorsunuz şuanda içinizden belki de. Yapılan araştırmalara göre aşırı süt içirilen çocukların büyüme hormonları yavaşlamaktadır. Bu da vücutta depolanan kalsiyum büyüme hormonu olan G.H salınımını azaltacağı için bu da çocuklar için zararlı olmaktadır.

Aşırı Süt İçmenin Zararları

Aşırı Süt İçmenin Zararları

Sütün zararları için söylemek istediğim bir şey daha var o da demir eksikliğine sebep olmasıdır. Bu da çocuklar için çok negatif bir durumdur.  Diş çürümelerine ve kansızlıklara yol açabilir kemiklerde güçsüzlük olabilir.

Bütün bunların dışında çok faydalı olan bir sütün pastöre edildikten sonra da çok zararlı bir ürün haline gelebileceği konusunda bulgular vardır. Sütün ömrünü uzatmak için yapılan bu uygulamalar gerçekten ciddi anlamda insanlara zarar verebilmektedir. Süt kullanımı oldukça hatta çok çok önemlidir ancak bunun doğru bir şekilde yapılması gerekmektedir aksi takdirde gerçekten zararlı bir duruma dönüştüğünü örneklerle anlattık.

Süt Tüketiminde Uzman Tavsiyesi

Aşırı süt içmenin zararları ile birlikte uzman tavsiyelerini dikkate almak gerekir nitekim ülkemizde süt kullanımı hala istenilen düzeyde değildir. En çok süt tüketimi Birleşik Devletler tarafından yapılmaktadır ve doğru kullanım olarak da yine Birleşik Devletler bu konuda başı çekmektedir.

Facebook sayfamızı beğenmeyi unutmayın! Sağlık Kitabı Facebook

Yorumları Gör (6)