Genç Görünmenin Pratik Yolları

Genç Görünmenin Pratik Yolları? Genç görünmek adına her şeyi deniyorsunuz dimi? Kremler, şifalı bitkiler veya değişik karışımlar. Haklısınız bu dünyada belki de en önemli şey genç kalmak. Bu uğurda servet bile harcayabilirsiniz. Peki çok basit taktiklerle genç kalmanız mümkün mü? Gelin beraber genç görünmenin pratik yollarını beraber inceleyelim.

#7 – Enerji İçecekleri:

Enerji İçeceği İçmek

Diş sağlığı, hiç kışkusuz genç görünmek isteyenlerin atlamaması gereken bir durumdur. Beyaz dişler sağlıklı bir yüzün aynasıdır dolayısıyla dişlerinizi ne kadar beyaz tutarsanız o kadar genç gözükeceksinizdir.

Mutlaka dişlerinizi fırçalıyorsunuz ve dişçiye düzenli olarak gidiyorsunuzdur ancak içtiğiniz asitli içeceklerin bu emeklerinizi boşa çıkardığını biliyor muydunuz? Asitli içecekler diş minesine doğrudan zarar vermektedir ve dişlerinizin sararmasına neden olmaktadır.

Enerji içecekleri ise kola veya sodaya göre diş minelerini 8 kat daha çok tahrip ediyor. Ayık kalmak için devamlı tükettiğiniz bu içecekler, sizi olduğunuzdan daha yaşlı gösterecektir. Bir an önce enerji içecekleri ile vedalaşın derim.

#6 – Telefonla Mesajlaşma:

Mesajlaşma

Elinizden telefonda düşmüyordur tabi! Gün içerisinde devamlı mesajlaşma veya facebook’ta takılmak, boynunuza sandığınızdan çok zarar veriyor desem. Hiç durmadan aşağıya doğru bakmak boyun kaslarınızın gerilmesine neden olduğu gibi ayrıca kronik boyun rahatsızlıklarına da neden olmaktadır.

Son yıllarda herkesin kafası aşağıya doğru bakıyor 🙂 Herkeste bir telefon, hiç durmadan mesaj veya whatsapp ta mesajlaşma. Bu durum kesinlikle vücudunuzun doğal duruşunu bozuyor ve dolayısıyla kısa zaman sonra olduğunuzdan çok daha yaşlı gözükmeye başlayacaksınız. Kamburunuz çıkmış ve boynunuz olması gerektiğinden daha önde olmasını istemiyorsanız, telefonunuzu hep biraz yukarıda tutun ve yazışmalarınızı azaltın!

#5 – Bıçağı Yalamak:

Bıçak Yalamak

Evet yanlış duymadınız bıçağı yalamak! Ne alaka dediğinizi duyabiliyorum ama inanın çok alakalı. Kendinize güzel bir sandiviç hazırladınız ve içine Nutella veya fıstık ezmesini bolca koydunuz. E tabi bıçakta da kaldı biraz onu da şöyle güzelce bir yaladınız! Durun ekstradan 70-80 kalori daha aldınız.

Dikkat edeceğiniz küçük ayrıntılar sizi fazla kilo almaktan ve dolayısıyla yaşlı gözükmekten biraz da olsun uzaklaştıracaktır. Yemek yaparken veya birine yiyecek bir şeyler hazırlarken, yemekleri tatmaktan veya masadaki kırıntıları götürmekten vazgeçmelisiniz. Fazla kilolar belki sizi 5-10 yaş daha yaşlı gösteriyor biliyor musunuz? Ne kadar zayıfsanız o kadar gençsiniz…

#4 – Patates Cipsinin Dibinde Kalanları Kafaya Dikmek:

Arkadaşlarınızı evinize davet ettiniz ve yediniz içtiniz. Afiyet olsun, gözümüz yok. Gece sonlandı ve herkesi uğurladınız. Masanın üstü cips poşetleri ile dolu ve temizlik yapmadan önce bir paketi gözünüze kestirdiniz ve dibinde kalanları kafaya diktiniz! Ne gerek var şimdi buna? Zaten bütün gece yediniz, şimdi de yatmadan önce ekstradan bi 50 kalori daha.

Bir üst madede anlattığımla benzer olarak; dikkat edilmeyen ufak atıştırmalar, zannettiğinizden çok daha tehlikeli olabiliyor. Günde hiç yoktan aldığınız 60-70 kalori, senede size 2 kilo olarak dönebiliyor. Böyle amatörlüklere düşmeyin ve haybeden kilo alıp gençliğinizi kaybetmeyin derim.

#3 – Saç Dökülmesi:

Duştan hemen sonra kafanızı kurutmadan saçlarınızı tarıyor musunuz yoksa? Yok artık 🙂 Peki peki bunu bilmiyor olmanız normal.

Islak saçları taramak saç dökülmesine veya saç kırıklarına neden olmaktadır ve bu da görüntünüzü oldukça değiştirmektedir. Erken kalkmak, hayat koşuşturması ve aceleci olmak artık herkesin yaşam biçimi oldu malesef ama eğer genç gözükmek istiyorsanız biraz dikkatli olmalısınız derim.

Duştan sonra saçlarınızı mutlaka havlu veya saç kurutma makinası ile kuruttuktan sonra taramanızı öneririyorum yoksa istenmeyen dökülmeler veya saç kırıkları meydana gelebilir ki; bu da genç ve dinç duruşunuzu olumsuz etkileyebilir.

#2 – Eksik Nemlendirici Kullanımı:

Akşam yatmadan önce nemlendirici kullandığınızı varsayıyorum ama doğru kullanıyor musunuz acaba? Tüm yüzünüze nemlendiriciyi sürdünüz ve artık yatmaya hazırsınız! Bir saniye, bir şeyi unutmadınız mı? Boynunuz, evet boynunuz!

Boynunuzdaki deri yüzünüzden çok daha hassastır ve mutlaka günlük nemlendiriciye ihtiyacı vardır. Boyundaki kırışıklıklar gözükmüyor zannedebilirsiniz ama inanın herkes görüyor! Genç görünmek istiyorsanız akşam ilk iş boynunuza nemlendirici sürmek olsun.

#1 – Yüz yıkama:

Sıralamamızın hiç kuşkusuz 1 numarası, yanlış yüz yıkamatır. Yüzünüzü gün içinde devamlı şapur şupur yıkıyorsunuz ve ayılıyorsunuz. Ayılıyorsunuz ayılmasına ama ya derinizin kuruyor olması ve yaşlı bir surata sahip oluyor olmanız?

Yüzünüzü günde sadece bir kere yıkayın ve derhal aşağıda belirtilenleri uygulamaya başlayın!

  • Yüzünüzü ılık su ile yıkayıp nemlendirin.
  • Yüzünüzün tamamını yani çeneden saç çizgisine kadar yıkayın. Hatta boynunuzu bile nemlendirmelisiniz.
  • Bu işlem en az 30 saniye devam etmelidir.
  • Son olarak yüzünüzü tamamiyle bir havlu ile kurutun. Yüzünüz kesinlikle ıslak kalmamalıdır.

(Visited 354 time, 1 visit today)