Kilo Verirken Deri Sarkması ve Cilt Sarkması

Kilo verirken birçok anormal durumla karşılaşabilirsiniz. Bunlardan biri de deri sarkmaları veya cilt sarkması adı altında toparlanabilir. Kilo verirken azminize onca çabanıza rağmen istenmeyen sonuçlar ortaya çıkabilir. Bunlardan biri olan kilo verirken deri sarkması yada cilt sarkması gerçek anlamda sizi psikolojik olarak boğuntuya sokabilir çünkü o kadar çabalamışsınızdır o kadar uğraşmışsınızdır ancak sonucunu ayna karşısında gördüğünüz zaman özgüven sahibi olabilirsiniz. Böyle olduğu zaman bir hayal kırıklığı yaşamanız muhtemeldir.

Bütün bunlar olabilir ama korkmayın! Her şeyin olduğu gibi bunun da çözümü mevcuttur. Kilo verirken deri sarkması yaşadıysanız ve düzelmesini istiyorsanız aşağıdaki adımlara göz atarak bu durumu düzeltebilir ve daha özgüvenli ve kendini bilen bir insan olabilirsiniz.

1) Kilo verme hızınıza bir bakalım:

Eğer kilonuzu zamana yaymadıysanız aşırı diyet, ilaçlar vb. gibi şeylerle sağlıksız şekilde kilo verdiyseniz veya bunun sebebi başka şeyler de olabilir örneğin hamilelik sonrası gibi o zaman cildinizde sarkmalar meydana gelecektir.

Bunun için spor yaparken biran önce zayıflamalıyım demeyin az ve uzun soluklu olsun ki hem kalıcı olsun hem de sonuçlar karşısında büyülenin.

2) Bol bol su tüketilmelidir.

Spor yaparken su kaybınız fazla gerçekleşir ve bu da oksijen alamayan derinin aşağıya doğru sarkmasına sebep olabilir. Su bu anlamda oldukça önemlidir. ve spor yaparken günde 2.5 – 3 litre (en az) su içmelisiniz ve böylelikçe oksijen ve su ihtiyacı olan bölgeler beslenir.

Bir çiçek gibi düşünün kendinizi bu anlamda gerçekten bir çiçek nasıl su almadığında tamamen soluyorsa sizin vücudunuz da bir organizmadır ve su gerçekten çok önemlidir.

Kilo Verirken Deri Sarkması

3) Antrenman yapmalısınız.

Farklı bir konuda da değinmiştir kas kaybı, deri sarkması vb. şeylerin tek çözüm yolu aslında kilo verirken sporu iyi ayarlamaktır. Bu şekilde başarıya ulaşabilirsiniz sağlıklı kilo vermek istiyorsanız nerede olursa olsun yürüyün, hareket edin veya evden dışarı çıkamam derseniz evde yapılan bazı hareketler var bunlar da sitemizde mevcut arama yerinden arayıp bunlara da ulaşabilirsiniz.

4) Zaman verin.

Bi anda geçebilecek bi durum değildir hem kilo verirken hem daha sonrasında ortaya çıkan durumlar için sabırlı olmalısınız ve zaman ayırmanız gerekmektedir. Hiçbir başarı bi anda ortaya çıkmamıştır bu yüzden tamamen kalıcı sonuçlar almak istiyorsanız azmetmeniz gerekmektedir.

5) Vücudunuzun neme ihtiyacı vardır.

Vücudunuz eğer kuru bir cilde sahip ise bu çatlaklar, kilo verirken deri sarkması kalıcı olacaktır veya daha ileriye gidecektir bu durumda vücudunuzu nemlendirmeniz gerekmektedir. Bitkisel yağlar kullanabilirsiniz veya kremler kullanarak vücudunuzu besleyin.

6) Ekstra olarak,

Masaj yaptırarak veya sarkmaların olduğu bölgelerde kasları hareket geçirmesi anlamında bazı egzersiz aletleri vardır onlardan kullanarak o bölgeyi bir anlamda toparlamanız mümkündür.

Facebook sayfamızı beğenmeyi unutmayın! Sağlık Kitabı Facebook

Yorumları Gör (2)