Kirpik Bakımı

Kirpik Bakımı

Rimel ve kirpik bakımı hakkında biraz konuşalım. Rimel makyajımızın tamamlayıcısı niteliği taşımakta. Bayanlarımız da buna çok önem vermekte çünkü uzun, kıvrımlı ve gür kirpiklere sahip olmak her bayanın hayali. Eskiden daha gür kirpiklere sahip olabilmek için değişik yağlar kullanılırmış. Artık daha pratik yömtemlerle istediğimiz gür ve uzun kirpiklere sahip olmamız mümkün.

Sağlıklı kirpiklere sahip olabilmeniz için gecde yatmadan önce makyajınızı temizlemeniz gerekiyor. Kaş tarayıcıyle kirpiklerinizi hafifçe tarayın ve daha düzgü görünmesini sağlayın.

Rimel öncesi kirpiklerinize destekte bulunun ve kirpik kıvırıcı kullanmayı ihmal etmeyin. Bunu uygularken diplerden yapmanız daha iyi sonuç verecektir ancak kesinlikle kirpiklerinizde rimel varken bunu denemeyin. Çünkü rimel olduğu zaman kirpiklerinizi kıvırmaya çalışmanız onların kırılarak kopmasına sebep olacaktır.

Maskaranızı rimel sürmeden öncde silin. Sonrasında kirpik kıvırıcı ve tek kat rimeli uygulayın. Bu yetersiz gelirse rimeliniz kurumadan 2. katı da uygulayın. Yapışma olması durumunda ise, kurumasını bekleyin ve sonra kaş tarağıyla kirpiklerinizi birbirinden ayırın.

Kullandığınız maskaranın kaliteli olmasına özen gösterin. Dolgun gösteren bir çok maskara çeşitinin olmasının yanı sıra, kirpik eklemeli ürünler de son zamanların en çok tercih edilen maskara çeşitleri haline geldi.

Gözleriniz yorulduysa ve iyi bir dinlenmeye ihtiyacı varsa vereceğim ufak ipuçları sayesinde bu olumsuz durumun oluşturduğu etkilerden kurtulmanız mümkün.

Ten renginizden daha açık tonda bir fondöteni göz altı torbalarınız için kullanabilirsiniz. Parmak uçlarınızı kullanarak bunu uygulamanız daha etkili sonuç doğuracaktır.

Kan akışının yetersiz olduğu noktalarda gözler altında siyahlıklar oluşabilmektedir. Bundan kurtulmanın yolu ise basit. Uygun bir jel yarıdmıyla gözlerinizin altına uygulayacağınız masaj son derece etkili olacaktır.

 

Yorumları Gör (3)