Purinol İlacı ve Böbrek Taşı

Böbrek taşı düşürülmesi için bir başka böbrek ilacımız ise purinoldür. Purinol üriner sistem antiseptiği olarak geçen böbrek taşını düşürmeye yardımcı bir ilaç olarak göza çarpmaktadır. Purinol ilacı ve böbrek taşı arasında şöyle bir bağ vardır; purinol ilacı idrar yollarının temizlenmesinde ve genişlemesinde görev alır bu andan sonra böbrek taşı idrar yollarına belki düşebilir belki düşmeyebilir bu sizin böbrek taşınızın boyutuna kalmış bir durumdur.

Purinol ilacını içtikten sonra bol bol idrara çıkma ihtiyacı hissedeceksiniz ve bu sayede idrar kanalları temizlenmiş olacaktır. Balık yemine benzer görünüme sahip olan bu ilaç aynı zamanda sistit hastalığı için de kullanılmaktadır.

Purinol İlacı ve Böbrek Taşı

Purinol İlacı ve Böbrek Taşı

İsim olarak Purinol Efervesan 70 Gr Granül olarak geçmektedir. Piyasada kolaylıkla bulunabilmektedir ancak kullanmadan önce sitemiz kurallarında da yazdığı gibi doktor kontrolünde kullanmanız sizin faydanıza olacaktır.

Size bir de ipucu vereyim bir yandan purinol ilacını kullanırken sürekli olarak da her kullandığınızda özellikle limonata içtiğiniz zaman böbrek taşını düşürme olasılığınız %60 daha artacaktır.

Purinol ilacı ve böbrek taşı konusunda aslında çok detaylı bir bilgi bulunmamaktadır. Bunun sebebi çünkü bu ilaç direkt olarak böbrek taşı düşürmek için üretilmemiştir daha çok idrar kanalı temizliği yaptığı için böbrek taşına dolaylı yoldan idrar kanallarını genişlettiği için faydalı olmaktadır.

Purinol ilacı ve böbrek taşı ile alakalı olarak hamilelik sırasında kullanılması yine doktor kontrolüne bağlı olup bazı insanların kullanması uygun değildir.

Facebook sayfamızı beğenmeyi unutmayın! Sağlık Kitabı Facebook

Yorumları Gör (10)