Reishi Mantarının Faydaları: Kırmızı Mantar!

Reishi Mantarının Faydaları. Reyşi Mantarı Nerede Olur?

Reishi mantarı Çin tıbbında yaklaşık olarak 4000 yıldır ilaç olarak kullanılmaktadır. İlaç olarak kullanıldığı gibi cilt güzelliği ve cilt bakımında da kullanılmaktadır. Reishi (reyşi) mantarı sıvı olarak özünün tüketildiği kırmızı renkte bir mantar türüdür. Reishi mantarı yenilebilir bir mantar değildir.

Japonya’da “ölümsüzlük” anlamını taşıyan reyşi mantarı başta kanser olmak üzere insanı birçok hastalıklardan koruyor ve ömrü uzatıyor.

Sağlık ve güzellikte çok faydası olan bir mantar olduğu için sağlık ve güzellik sektörü reyşi mantarının özünü kullanarak birçok ürün piyasaya sürdüler. Günümüzde reishi mantarının çayı, kahvesi, gevreği, sabunu, kapsülleri, diş macunları ve benzeri gibi ürünleri hazır olarak satılmaktadır.

Reishi Mantarının Faydaları:

Reishi Mantarının Faydaları. Reyşi Mantarı Nerede Olur?

Reyşi mantarı birçok hastalığa iyi geldiği gibi birçok hastalığın oluşmasını da önlüyor. Reishi Mantarının faydalarını uzmanlar şu şekilde açıklamaktadır.

  • Kanser riskine karşı koruyucu etkileri var. Kanser risk grubunda olan kişiler (ailesinde kanser hastası olan, stres altında veya hava kirliliği koşullarında çalışanlar) bundan özellikle kullanmalıdır.
  • Reishi mantarı ebola virüsüne karşı koruyucu özelliğe sahiptir.
  • Reishi mantarı beyindeki tümürlere iyi geldiğinden beyin tümörü olan hastalara da yardımcı olduğu tespit edilmiştir.
  • Reishi mantarı bağışıklık sistemini güçlendirir, genetik, bulaşıcı hastalıklara karşı insanları korur.
  • Kan dolaşımını sistemleştirmeye yardım eder. Böylece enfarktüs, damarlarda tıkanma, felç gibi risklerin de önler.
  • Vücutta biriken toksinleri de temizler. Kandaki oksijen miktarının artmasına ve kan akımının düzenlenmesine yardımcı olur. Böylece, cilde gelen oksijen miktarında artış olur, cilt daha da güzelleşir. Bol oksijen sayesinde  yaşlanma karşıtı özelliğe sahiptir
  • Özelikle reishi mantarı içerikli sabunlarla yüzü yıkandığında cildi temizler ve lekeleri yok eder. Cilt güzelliği yanında saç dökülmesini önlemek ve beyazlaşmış saçları siyahlaştırma gibi özelliği de bulunuyor.

Facebook sayfamızı beğenmeyi unutmayın! Sağlık Kitabı Facebook

Yorumları Gör (6)