Bacak Arası Kararması Nasıl Geçer

Bacak Arası Kararması Nasıl Geçer

Bacak arası kararması deniz sezonu başlaması ile beraber hanımların kabusu haline gelir. Ağda ya da epilasyon uygulamaları sonucunda birçok kadının koltuk altı ya da genital bölgesi kararır. Bacak arası kararması da genlikle kilolu bayanlarda sürtünmeden dolayı meydana gelir.

Bazı kadınlar koltuk altı kararmış diye askılı elbise giymekten kaçınır. Bazıları da bacak araları karardığı için mayo giyemez. Aslında bunların çaresi olmadan önlemekten geçer. Fazla kilo alınmazsa sürtünme olmayacağı için bacak arası kararmaz. Ama olanlar için kararmış koltuk altlarınızı ya da bacak arasının eski doğal rengine dönmesi için bir kaç öneri sunalım.

Ağda ya da epilasyon sonu kararan koltuk altları ve bacak arası için havasız kaldığından ya da çok sıcak ağdadan deri yanarak koyu renk alır. Bu deriden kurtulmak için kese yaparak ölü deriyi atabilirsiniz. Keseden sonra taze siyah üzüm suyunu sürüp kuruyana kadar kalmasını bekleyin.

Bacak arası kararmalarından kurtulmak için limon suyu sürülmesi de önerilir. Banyodan sonra düzenli olarak bebe pudrası sürülmesi öneriler arasındadır. Bu uygulamalarla rengin zamanla açıldığını görülmüştür.

 

Yorumları Gör (4)