Böbrek Taşı Ağrısına Buscopan

Böbrekk Taşı Ağrısına Buscopan - Böbrek Ağrısı İçin En İyi Böbrek İlacı

Bildiğiniz üzere Buscopan isimli bir ilaç var. Böbrekteki taşın hareket etmesiyle birlikte böbrek taşının size verdiği sancı maksimum düzeye ulaşmış olur. Burada ise böbrek taşı ağrısına buscopan devreye girmektedir.

Buscopan vücuttaki düz kaslar sınıfına giren kasların gevşemesine ve sebep olur ve bu da ağrı eşiğini etkiler bu sayede böbrek ağrınızı azaltır. Taşın oynamasıyla herhangi bir alakası yoktur yani taş hareket eder buscopan ağrı kesicidir taşın idrardan atılımına ya da hareket etmesine karışmaz diyebiliriz.

Bu ağrılar birçok bayan hasta tarafından doğum sancısından daha yüksek olduğu söylenmektedir. Ben ilk teşhis konulduğu zaman arada bir süre vardı tedavi olmam için o durumlarda ağrısını kesmek için buscopan isimli ilacı kullanmıştım. Başlarda epeyce faydasını gördüm ancak taşın hareket etmesiyle birlikte (tabiki bu içtiğim buscopan ilacı ile alakalı değil) ağrılar da aşırı derecede arttığı zaman ama aşırı dereceden kastım dayanılmaz bir acı adım bile atamıyorsunuz o zaman buscopan işe yaramamaya başlamıştı ve ilacımı değiştirmiştim. Bu rahatsızlığı daha önceden yaşamış birisi olarak bu deneyimimi de sizinle paylaşmak istedim.

Böbrek Taşı Ağrısı İçin En İyi Böbrek İlacı

Böbrekk Taşı Ağrısına Buscopan – Böbrek Ağrısı İçin En İyi Böbrek İlacı

Böbrek taşı ağrısına buscopan iyi gelmektedir ancak böbrek taşınız ürener sistemde değil tam böbrek içerisindeyse eğer böbrek taşı ürener sisteme düşmüşse o zaman sancılara dayanamaz duruma gelirsiniz.

Buscopan aslında sadece böbrek taşına değil, mide ve bağırsaklarda kas gevşetici olarak da kullanılabilimektedir.

Peki bu buscopan’ın yan etkileri neler olabilir; yaygın olarak görülenler kabızlık, ağız kuruluğu, idrar, terleme, kalp atış hızının azalması, bulantı gibi yan etkileri mevcuttur. Göz üzerinde de çeşitli anormal durumlar yaşattığı bilinmektedir.

Not: Glokom hastaları buscopan kullanmamalıdırlar.

Böbrek taşı ağrısına buscopan kesinlikle sizler için iyi sonuçlar verecektir. Böbrek taşından ziyade böbrek tarafınızda bir ağrı varsa da kullanabilirsiniz.

Facebook sayfamızı beğenmeyi unutmayın! Sağlık Kitabı Facebook

Yorumları Gör (13)