Böbrek Taşı için Bitkisel Tedavi

Taş Hastalığı, Böbrek Taşı Ağrısı Belirtileri, Böbrekten Taş Alma Hakkında Bilgiler

Böbrek Taşı İçin Bitkisel Tedavi - Taş Hastalığı, Böbrek Taşı Ağrısı Belirtileri, Böbrekten Taş Alma Hakkında Bilgiler

Benim de geçirmiş olduğum bir rahatsızlık olan böbrek taşı (taş hastalığı) için hangi tedavi yöntemleri vardır ve bitkisel tedavi yöntemi olarak neler biliyorum bunları sizlerle paylaşacağım

Öncelikle böbrek taşı için hem tıbbi müdahaleler hem de bitkisel tedavi yöntemleri vardır bence önce bitkisel tedaviler denenmeli eğer sonuç alınmıyorsa tıbbi müdahalelere geçilmelidir.

Böbrek taşı için bitkisel tedavi derken neyi kastediyorum? bunu öncelikle açıklayayım dogadaki bitkilerden yararlanarak böbregimizde meydana gelen taşın düşürülmesi amaçlanmaktadır.

Böbrek Taşı Bitkisel Tedavisi

Böbrek taşı için bitkisel tedavi denildiği zaman yaşadığım tüm tecrubelerimden yola çıkarak aklımıza ilk gelmesi gereken limondur. Limin içindeki sitrat sayesinde taşların direncini kırarak taşları idrar kanallarına göndermeyi sağlar. Böbrek taşı sıkıntısı çeken bir insan sabah aksam birer tane olmak üzere günde 2 tane limon tüketmelidir. Limonu tane olarak tuketmeli eğer bu mümkün değil ise limonata yaparak yani su ile karıştırarak tüketmelidir bu rahatsızlıkta en büyük yararlı meyve limondur siz eğer taş sıkıntısı veya kum dökme olayları sebebiyle ağrı çekiyor iseniz deneyin mutlaka yararı olacaktır.

Böbrek Taşı İçin Bitkisel Tedavi – Taş Hastalığı, Böbrek Taşı Ağrısı Belirtileri, Böbrekten Taş Alma Hakkında Bilgiler

Bunun dışında avakado yaprağı ve maydonoz yaprağının kaynatılarak su ile birlikte tüketilmesi yine böbrek taşları için yararlı olmaktadır. Bunun dışında bir de balıktaşı ile tedavi yöntemi vardır bunu ben denemedim ama deneyip fayda bulan insanları tanıyorum ancak bazı doktorlar tarafından herhangi bir bilimsel temele dayanmadığı konusunda ısrarla açıklamalar vardır. Eşkina balığının beyin kısmında bulunan taş ile böbrek taşlarının eritilmesi amaçlanır.

Böbrekten Taş Alma

Böbrek taşı için bitkisel tedavi şayet çare olmadıysa ESWL yöntemiyle taş kırdırma yöntemini deneyebilirsiniz hem ağrısız olmaktadır hem de pratiktir bu konu hakkında yine detaylı bilgi sitemizde mevcuttur. Bu yöntem de %90 oranında başarılı olmaktadır bu yöntemin de çözüm olmadığı durumlarda ise ameliyat son çare olarak degerlendirebilirsiniz.

Böbrek taşınız aşırı büyük değilse ve bütün bi yöntemleri denediyseniz %99 ihtimalle bu problemden kurtulmuş olursunuz.

Ayrıca dikkat edilmesi gereken nokta taştan kurtulduktan sonra bol su içerek, düzenli beslenerek, tuzu azaltarak hayatınıza devam etmelisiniz çünkü böbrek taşı hastalarının taştan kurtulduktan sonra ilk 5 yıl içerisinde tekrar taş çıkarma ihtimali bulunmaktadır.

Umarım faydalı bir yazı olmuştur. Sağlıklı günler dilerim.

Facebook sayfamızı beğenmeyi unutmayın! Sağlık Kitabı Facebook

Yorumları Gör (64)