Cüneyt Bosna Kimdir?

Cüneyt Bosna Kimdir?

Cüneyt bosna kimdir; Cüneyt bosna 1967’de İstanbul’da doğdu. Orta öğrenimini Ankara Kurtuluş Lisesinden mezun olduktan sonra 1984 yılında Hacettepe Üniversitesi Diş Hekimliği fakültesini okudu. 1989 yılında Türk Hava Kuvvetlerinde muvazzaf subay olarak atandı ve Etimesgut hava hastanesinde göreve başladı. 1995 yılında GATA’da Endodonti Ana bilim dalında doktora ve uzmanlık eğitimini başarıyla tamamladıktan sonra implantoloji, ortodonti ve çene cerrahisi diş hastalıkları ana bilim dallarında kurslarından sertifikalarını aldı.

İmplantoloji ve çene cerrahisi yurt içinde ve yurt dışında eğitim programlarına katıldı. TSK’dan emekli olduktan sonra serbest diş hekimi olarak Ankara Kızılay’da ortodonti, çene, eğri diş, diş implant, diş beyazlatma, estetik diş, endodonti tedavi hizmetlerini vermektedir.

Ortodonti nedir?

Ortodonti dişlerdeki çarpıklığı, çenelerin arasındaki uyumsuzluğu tedavi eden, estetik açıdan düzelten, ileride oluşabilecek dişeti sorunlarını, çene eklemindeki, sıra çiğneme fonksiyonunu ve konuşma bozukluklarını tedavi eden diş hekimliği koludur.

Çene Cerrahisi nedir?

Çene cerrahisi nefes alma, çiğneme, konuşma sorunlarını, üst ve alt çene birbirine tam olarak oturmadığında ve ağız kapandığında dişlerin birbiriyle uyumsuz olduğu durumlarla ilgilenen uzmanlık dalıdır.

Eğri Diş Tedavisi nedir?

Eğri diş tedavisi diş eğrilikleri ve yamukluklarını diş telleri, şeffaf düzleştiriciler, şeffaf plaklar, şeffaf braketler veya telsiz tedavi yöntemleriyle düzeltilmesidir.

Diş İmplant nedir?

Diş implant titanyumdan yapılan ve çene kemiğine tutturulan vida benzeri yapay bir diş kökü yapısıdır. İmplant tedavisi ile sağlanan yapay diş kökleri üzerine takılan gerçeğe yakın ancak yapay dişler ile eksiklikleri giderilmektedir.

Diş Beyazlatma Tedavisi nedir?

Diş Beyazlatma dişlerdeki aşınma, renk kaybı, sararma veya sigara tüketimi nedeniyle dişlerdeki sararma sorunlarını düzeltmek için dişlerin beyazlatılma işlemidir.

Estetik Diş Hekimliği nedir?

Estetik diş hekimliği ağız ve dişleri sağlık ve estetik yönden yeniden düzenleyen uzmanlık dalıdır.

Endodonti Nedir?

Endodonti dişin pulpası geri dönülmez bir şekilde iltihaplandığında pulpanın alınmasıyla gerçekleşen tedavidir.

Ankara Diş Hekimi Cüneyt Bosna Hakkında daha fazla bilgi almak için web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

www.cuneytbosna.com

Yorumları Gör (5)