Deniz Suyunun Saça Zararı ve Deniz Suyu Tuzu Spreyi

Deniz Suyunun Saçlarınıza Verdiği Zararlar ve Deniz Suyu Tuzu Spreyinin Faydaları

Deniz Suyu Tuzu Spreyi; Temiz deniz suyuna maruz kalan saçların koruyucu keratin tabakası bozulur, saçlarda kuruma ve kırılma gibi zararlar oluşur. Özellikle güneş ışınlarının kurutup tahrip ettiği saçlar deniz suyuna karşı daha hassas olurlar.

Boyalı, yozlaşmış, ince, zayıf ve kuru saçlar deniz suyunun zararlarından daha fazla etkileniyor. Yaz aylarında maruz kaldığımız güneş ışını ve deniz suyu saç rengini soldurur ve matlaştırır. Saçlı deriyi kurutarak kepek ve kaşıntıya yol açar.

Deniz Tuzu Suyu Spreyi

Deniz tuzu spreyi, denizden çıktıktan sonra oluşan doğal, belirgin dalgalara kolayca ulaşmamızı sağlayan şekillendirici saç spreyidir. Ancak içeriğinde deniz tuzu olduğu için aşırı kullanımda saçının kurumasına yol açabilir. Bu nedenle seçeceğin doğru sprey sayesinde saçlarını kurutmanın aksine bakım yapmasını sağlayabilirsin. Doğal ve temiz içerikli deniz tuzu saç spreyleri saçlarına bakım yaparak dalgalı görünmesine yardımcı olacaktır.

Deniz Suyunun Saça Zararı ve Deniz Suyu Tuzu Spreyi

Deniz suyu saçın temel hücreleri olan keratinlerin ölümüne neden olur. Uzun süre denizde kalıyorsanız, sık sık sudan çıkıp bol temiz su ile saçlarınızı durulamanız çok faydalı olacaktır.

Denize girerken saça koruyucu şapka takın, denizden çıktıktan sonra saçlarınızı iyi durulayıp, kurutmayan bir şampuanla yıkayın. Tuzlu deniz suyunun saç ve saç derisinde bozulmaları önlemek için tatilden sonra protein içeren ve nemlendirici özelliği olan şampuanlar kullanın.

Facebook sayfamızı beğenmeyi unutmayın! Sağlık Kitabı Facebook

Yorumları Gör (21)