Doğal Antibiyotik Nasıl Yapılır?

Doğal Antibiyotik Nasıl Yapılır? En Güçlü Antibiyotikler

Herhangi bir zamanda bir hastalığa yakalandığınız zaman (bu boğaz ağrısı, grip, mide bozulması vb. olabilir) hemen antibiyotiklere yönelmeyin çünkü bir süre sonra vücudunuz bu maddelere karşı dirençli hale gelecektir, bağışıklık sisteminiz zayıflayacak böylelikle de çok kolay bir şekilde virüs kapabilecek ve hastalıklara yakalanabileceksiniz.

♥♥Yukarıdaki tavsiyeye kesinlikle uymalısınız!♥♥

Bütün bunlardan önce çeşitli uzman doktorlardan alıntı yaparak sizlere doğal antibiyotik nasıl yapılır onu öğreteceğim. Böylelikle tamamen doğal, bitkisel ve tamamen sağlıklı bir şekilde hastalıklarla mücadele edebileceksiniz.

Doğal antibiyotikler nelerdir?

Doğal antibiyotik denilince ilk olarak aklımıza gelmesi gereken besinler soğan ve sarımsaktır. Bunların dışında ekinezya bitkisi, meyan kökü, karabaş otu, kekik gibi bitkilerin de doğal antibiyotik etkileri vardır.

Doğal Antibiyotik Nasıl Yapılır?

Doğal Antibiyotik Nasıl Yapılır? En Güçlü Antibiyotikler
  • Ekinezya bitkisi: Bu bitkinin en önemli özelliği bağışıklık sistemini güçlendirmesidir. Bu bitkiyle birlikte grip virüslerine karşı kolay kolay yakalanmazsınız, yakalansanız bile grip virüslerini öldürücü etkileri bulunmaktadır.
  • Meyan kökü: Balgam söktürücü ve öksürük giderici özellikleri vardır. Bunun dışında bağışıklık sistemini güçlendirir içeriğindeki antivirüsler sayesinde gerçekten grip düşmanıdır ve mucizevi bir bitkidir. Bazı kronik hastalıkları olan kişilerin bu bitkiyi dikkatli kullanmaları veya doktor kontrolünde kullanmaları gerekmektedir. (Diyabet, yüksek tansiyon, böbrek yetmezliği vb.)
  • Karabaş otu: Genel araştırmalara göre antibiyotiklerinin birçoğunu içerisinde barındırmaktadır. Hem virüslere hem de bakterilere karşı öldürücü özelliğe sahiptir. Soğuk algınlığında çok etkilidir.
  • Kekik: Ulaşılması kolay olan bu bitki de antibiyotik özelliğine sahiptir. Düzenli ve sık kullanımda her türlü gribal enfeksiyonun önüne geçmektedir. Bunun dışında salatalarda mutlaka kullanılması gereken bir besindir bana göre.

Peki bunlar hakkında bilgilerimizi edindik. Şimdi de doğal antibiyotik nasıl yapılır onun tarifini sizlerle paylaşalım;

0.5 kilogram kaynatılmış ve soğutulmuş suya, bir sarımsağı soyup ve yarım limonu dilimleyip doğrayıp içine atın. Kapağını kapatın daha sonra karanlık bir ortamda 4 gün boyunca bekletmelisiniz. Burada önemli olan ışık almasını engellemektir. Sonra içinden posayı çıkaracağız.

Kışa girerken veya soğuk aylarda bu doğal antibiyotiği yemeklerden önce bir kaşık kadar tüketmeniz önerilmektedir. Hiçbir yan etkisi yoktur ve virüslere, bakterilere karşı oldukça etkilidir.

Facebook sayfamızı beğenmeyi unutmayın! Sağlık Kitabı Facebook

Yorumları Gör (10)