Doğal Yolla Sakal Çıkarma Yöntemi

Sakal Çıkarma veya Sakal Gürleştirme Yöntemleri

Doğal Yolla Sakal Çıkarma Yöntemi

Kalıtsal bazı nedenlerden dolayı bazı erkeklerin sakalları geç yada seyrek çıkmakta veya yüzün bazı bölgelerinde çıkmamaktadır. Hatta sakal çıkarma ile ilgili şikayeti olanlar için eczanelerde ve internette onlarca yararlı/yararsız ürün satılmaktadır. Şimdi toplumumuzda genç erkeklerin büyük bir bölümünün ortak problemi olan sakal çıkarma yada sakal gürleştirmenin çözümüne bakalım.

Sakal Çıkarma Ve Sakal Gürleştirme Yöntemleri

Sakal Çıkarma Yöntemi

Öncelikle bu yöntemin yoktan kıl kökü var etmeyeceğini belirtelim. Babanızda yada diğer erkek aile bireylerinde köselik gibi bir problem varsa sizde de böyle bir sorun olabilir. Bu konu hakkında en doğru cevabı bir cildiye hekimine görünerek alabilirsiniz.

Sakal çıkarma yöntemi

Önemli: Bu işlemi mutlaka gün batımından sonra uygulayın ve işlem sonrasında en az 6 saat güneşe çıkmayın. Aksi takdirde cildinizde yanma ve kızarıklıklar olabilir. Aşırı derecede kızarıklık gözlemlerseniz bunlar geçene kadar işleme mutlaka ara verin ve günlük olarak cildinizi kremle nemlendirin.

Yüzünüzü en az iki (tercihen üç) bıçaklı bir traş bıçağı ile hiç bir bölgeyi atlamadan traş edin.
Buz yada buzlukta bekletilmiş soğuk su ile traş edilen bölgeyi yarım dakika kadar iyice ovalayın. Soğuk, cildinizdeki gözenekleri açarak birazdan uygulayacağınız kürün kıl köklerine daha rahat ve etkili ulaşmasını sağlayacaktır.

Dilim dilim kesilerek parçalanmış yada ezilmiş 1 diş kadar sarımsağı, traş edilen bölgeye suyu ve posası ile birlikte aşağıdan yukarıya doğru masaj yaparak sürün. Cildinizde yanma ve gerilme hissedeceksiniz, bu son derece normaldir.

10 dakika kadar bekledikten sonra cildinizi bolca soğuk su ile durulayın.

Bu işlemi 3 günde bir aynı şekilde uygulayın. Ara verdiğiniz 3 günde cildinizde kızarma ve tahriş olma gözlemlerseniz bu kızarıklıklar geçene kadar kesinlikle işlemi tekrar etmeyin. 3 gün bekleme süresinde mümkünse traş olmayın, cildinizi dinlendirin. İşlemi uygulamadığınız 3 gün içerisinde de badem yağı ile çıkmakta olan tüyleri besleyerek daha etkili ve erken sonuç alabilirsiniz. Sarımsak yoğun asit içerdiği için cildinizi biraz tahriş edebilir, bu yüzden 2 haftada bir bu yönteme 1 hafta kadar ara vermenizi ve cildinizde kuruluk gözlemlediğinizde yüz kremi kullanmanızı öneririz. Sonuçları yorum olarak belirtmeyi unutmayın.

Konu hakkında sorularınızı da yorumlarda sormaktan lütfen çekinmeyin .

Facebook sayfamızı beğenmeyi unutmayın! Sağlık Kitabı Facebook

Yorumları Gör (4)