Dövme Yaptırmak Zararlı mıdır?

Dövme Zararlı Mı? Dövme Dini Açıdan Günah Mı?

Dövme Yaptırmak Zararlı Mıdır?

Dövme yaptırmadan önce iyi düşünülmelidir. Çünkü daha sonra sizi pişman edecek bir durumlara yol açabilmektedir. Dövme yaptırmak zararlı mıdır?

Şimdi bunun cevabını kısaca vermeye çalışacağız.

Uzmanlara göre dövmelerin yaptırılmasından ziyade, yapıldığı ortam ile ilgili olarak, “Eğer dövme yaptırdığınız ortam hijyenik değilse daha sonradan AIDS, Deri Hastalıkları, Böbrek Yetmezliği, Zehirlenmeler, Erken Yaşlanma” gibi rahatsızlara sebep olabileceği konusunda insanları uyarmışlardır. O yüzden yaptırdığınız ortam çok önemlidir ve iyi araştırılmalıdır.

Bu birnevi berbere gidiyorsunuz, eğer hijyenik bir ortam yoksa ve kullanılan jiletler değiştirilmemiş ise, sizin Hepatit virüsünü kapmanız, deri hastalıklarına yakalanmanız kaçınılmaz olmaktadır.

Dövme Yaptırmak Zararlı Mıdır?

Dövme yaptırmak zararlı mıdır?

Esasında herhangi bir zarar olayını geniş boyutta düşünmek gerekiyor bu konuda uzmanlar da taraf olarak ayrılmış durumdadırlar. Kimilerine göre derinin fonksiyonlarını bozduğu için kanserojen madde olarak görülmekte ve yapılması uygun bulunmamaktadır. Kimi uzmanlarca ise böyle bir problem yoktur deri kendini yenileyen bir organımızdır, dövme çıkarıldıktan sonra deri orjinal haline gelerek böyle bir durum söz konusu olamaz demektedirler.

Tabi bir işin din boyutu vardır. Tabi herkesin inancı farklı ama müslüman olan toplumlarda genellikle haram olarak karşılanmakta ve yapılması uygun görülmemektedir.

Tabi karar sizindir. Yaptırmadan önce yaptıran arkadaşlarınız var ise onlardan yardım alabilirsiniz, temizlik konusunda dikkatli olmanız gerekmektedir ve yapan yerin sağlık bakanlığından onaylı olup olmadığını sormanız gerekmektedir.

Facebook sayfamızı beğenmeyi unutmayın! Sağlık Kitabı Facebook

Yorumları Gör (4)