Geceleri Yemek Kilo Aldırır

Geceleri Yemek Kilo Aldırır

Geceleri yemek kilo aldırır, rejim yapıyorsanız emeklerinizin boşa gitmesine neden olur. Bu nedenle, gece yemelerine son vermeniz gerektiğini biliyorsunuz. Geceleri yemekten ne türlü kurtulurum diye düşünüyorsanız; özel haberimiz sizlere destekçi olacak.

Geceleri birdenbire yemek yeme talebi işitme, uykudan kalkıp muayene dışı atıştırma ve bunları erken uyanınca anımsamak, yalnızca tek yeme bozukluğu değil, bununla birlikte ruhsal tek problemin da göstergesidir. Yememe, yediklerini çıkartma, tane çağı sorunları, fit meydana gelmesine karşın takıntılı tek şekilde tek fazla kez fit kalma talebi ve bununla ilgilenme benzeri belirtilerin “anoreksiya nervoza” ve ani, fazla, tıkınırca yeme atakları, bununla birlikte yeniden kilosunu savunma gayretleri benzeri bulguları meydana gelen “blumia nervoza” diye isimlendirilen psikiyatrik yeme bozukluklardır. Her ikisi de bilhassa gelişmiş veya gelişmekte meydana gelen ülkelerde ve fazladan çocuk bayanlarda görülüyor.

Gece yeme bozukluğunda birey gündelik yiyeceği besin miktarının en kısa yüzde 25’ini gece yemeği öğünü sonrasında alır. Bu fazla yeme atakları, ara sıra gece uykudan birdenbire uyanarak atıştırma şeklindedir. Mutfağa gitme, yemeği yeme dönemleri erken hatırlanır, başka bir deyişle birey uykulu meydana gelmesine karşın uykuda veya rüyada değildir.

Genellikle ele ne geçerse yenilir. Bilhassa karbonhidratlı gıdalar kısa zamanda tüketilir. Gece, bu civarı arzulu meydana gelen bireyler gün içerisinde hemen hemen hiç açlık hissetmezler. Bilhassa gece olduğunda veya geceleri bizzat kendilerini daha mukassi ve huzursuz hissederler. Ara Sıra de bu vaziyetten arınmak için veya uyuyabilmek için atıştırmaları gerektiğine inandıklarından, akşamları mutfaktan çıkamaz veya abur cubur yemeyi bırakamazlar. Gece yeme bozukluğu meydana gelen bireyler çoğunlukla çocuk yetişkindir. Anoreksiya ve blumia nervoza fazladan bayanlarda görülürken, gece yeme bozukluğu her 2 cinste de görülebilir. Obezlerde daha sık görülür ve bu vaziyetin bizzat de obeziteye ne nedenle olur.

Aynı zamanda insülin direnci oluşturarak diyabete taban hazırlayabilir. Uyku kalitesini negatif etkileyen tek vaziyettir ve kişide uyku düzeni bozukluğu, gündüz uykululuk, kırgınlık, uyarı dağınıklığı ve unutkan olabilme, iş performansında düşme, çöküntüye ne nedenle olabilmektedir. Kişide gece yeme bozukluğu meydana geldiği düşünüldüğünde detaylı tek psikiyatri ölçülendirme inşa edilmesi gerekir. Bireyin öbür yeme bozuklukları olup olmadığına, çöküntü, madde tüketimi, güdü muayene bozukluğu, uyku bozukluğu bulunup bulunmadığına bakılır. Gece yeme bozukluğu, psikiyatrik rehabilitasyonda başarılı neticeler verici, fakat tekrarlamaları ihtimalî olan bir vaziyettir. Genel tıbbi ölçülendirme neticesi dâhili sıkıntılar (diyabet, lipid yüksekliği benzeri ) varsa şunlar alakalı birimlerce tedavi edilir.

Yorumları Gör (8)