Göbek Eritmek İçin Yapılması Gerekenler

Göbek Eritmek İstiyorum!

Göbek Eritmek İçin Yapılması Gerekenler

Aslında etrafınızda görmüşsünüzdür. İnce bir vücuda sahip ancak göbeğinden şikayetçi olan insanlar. Şimdi bu yazımızda göbek eritmek için yapılması gerekenleri anlatacağız.

Bu insanlar gereksiz yerlere zaman harcayarak asıl sorunun üzerine gitmeyi unutmaktadırlar. Neden diyecek olursanız, karın kaslarına sahip halk arasında “six pack” diye tabir edilen kişilerin oynamış olduğu reklamlara inanarak oralardan çeşitli materyaller bile almışlardır belki de. Ancak bunlar fayda vermemektedir. Çünkü göbek sorunu bu kadar basit bir şekilde halledilebilecek bir problem değildir.

Bu konuda uzmanların ve tecrübeli insanların söylediği şeylere kulak vermekte fayda olacaktır. Yoksa boşa kürek çekmek denilen bir tabir vardır ve siz sadece bunu yapmış olabilirsiniz ama yaparken farkında da değilsinizdir.

Göbek Eritmek İçin Yapılması Gerekenler

Göbek Eritmek İçin Yapılması Gerekenler

Beslenme

Göbek eritmek denildiği zaman beslenme bu problemi düzeltmek için sıralamaların en başında gelmek zorundadır. Günde 3 öğün yemek yememiz gerekiyor burada dikkat edilmesi gereken yemek yerken fazla tahıl ürünleri tüketilmemelidir. Ara öğünlerde de meyve yiyebilirsiniz. Bol bol su içilmelidir.

Sabah kahvaltısı çok önemlidir mutlaka ama mutlaka yapılması gerekmektedir. Bir de dikkat edilmesi gereken başka bir husus ise akşam 19.00’dan sonra bir şey yememelisiniz. Yakamadığınız için göbek yapabilmektedir. Bunun yanı sıra alkol gibi ürünler özellikle bira da göbek yaptığı bilinmektedir.

Zaman

Bunun için tabiki zamana ihtiyacınız olacak beslenme programınızı düzenledikten sonra bunu haftalara, aylara bölerek devam etmelisiniz. 5 kilogram bir göbeğin erimesi için her şey yerinde yapıldığı zaman minimum 2 ay sürmektedir. Belki daha da fazla tabi bu durum metabolizmanız ile de alakalıdır.

Karbonhidrat ve Protein

Beslenme kısmına giren bir konu da bu aslında tahıl ürünlerini yememeniz gerektiğini söylemiştik 1 öğünde 2 adet küçük dilim ekmek yiyebilirsiniz. Ancak öğünleriniz genellikle karbonhidrat ve protein miktarı yüksek olan besinlerden almalısınız. Çünkü bunlar size enerji verecektir protein ise kaslarını güçlendirecektir.

Egzersiz

Bu yaptığınız şeyleri göbek kaslarınız çalıştıracak çeşitli egzersizlerle birlikte yaparsanız az önce vermiş olduğum 2 ay böylelikle 1.5 aya belki de 1 aya kadar inecektir. Her şey sizin elinizde.

Göbek Eritmek İçin Yapılması Gerekenler kısaca bunlardır bunların dışında tabiki birçok nokta var. Örneğin beden kitle endeksinize göre kalori hesaplaması yapılması gibi bu tarz sorularınız olursa yorum kısmından sorabilirsiniz.

Facebook sayfamızı beğenmeyi unutmayın! Sağlık Kitabı Facebook

Yorumları Gör (5)