PayPal Nedir? PayPal İle Nasıl Alışveriş Yapılır?

PayPal Nedir? PayPal İle Nasıl Alışveriş Yapılır?

Paypal anlaşmalı bankalarla, online olarak alışveriş ve güvenli para aktarma işini sağlayan bir sistemdir. Ödemeleri tek tıkla sadece kullandığınız e-posta adresiyle aktarmanızı sağlamaktadır. Hesaptan hesaba banka ile irtibata girmeden sadece paypal hesabınızla kolaylıkla para aktarımı yapabilirsiniz. Hem alıcıların hem satıcıların güvenilir alışveriş sağlanması için kullandığı tek sistemdir.

Hangi banka olursa olsun hesabınıza para aktarma işleminizi kolaylıkla sağlayabilir, paranızı hesabınızdan çekebilirsiniz. İnternet alışverişinde alıcıların tereddütte kaldığı tek nokta, kredi kartı bilgilerinin dolandırıcıların eline geçmesidir. Paypal da asla kredi kartı bilgileri paylaşılmaz, tüm ödemeler Paypal aracılığıyla gizli bir şekilde yapılır.

PayPal’ı Neden Kullanmalıyız

Paypal sadece TL olarak değil tüm para birimleriyle çalışır. Yurt içinden veya yurt dışından yapılan ödemeleri kendi para biriminize kesintisiz bir şekilde çevirerek hesabınızdan çekebilir veya aktarabilirsiniz. İnternet üzerinden yaptığınız alışverişlerde, Paypal üzerinden ödeme yaptığınız zaman, istediğiniz ürünün gelmediği taktirde paranız koruma altına alınır. Hesap bilgilerinizle veya kredi kartı bilgilerinizle değil, sadece e-posta adresinizle ödemelerinizi gerçekleştirirsiniz. Paypal tüm dünyada neredeyse bütün firmalar tarafından kabul edilen bir sistemdir. Bu yüzden paranızı riske atmadan güvenle alışverişinizi tamamlayabilirsiniz.

PayPal Nedir

PayPal Nasıl Çalışır;

Paypal kredi kartı veya hesap kartı bilgilerini tek sefer girerek hesabınızı aktifleştirir. Bu işlemlerden sonra  dilediğiniz ayarları gerçekleştirerek ödemelerinize başlayabilirsiniz. İstediğiniz para birimiyle alım veya gönderim yapabilir, istediğiniz taktirde belirtilen süreler içinde iptal edebilirsiniz.

PayPal bozum nedir;

Paypal’a hesabından para çekilme gerçekleşmediği için, başka bir paypal kullanıcısına parayı aktarıp, belli ücretler karşılığında para çekmektir. Döviz olarak ödeme alan kişiler, genelde bu sistemi kullanırlar. Hiçbir şekilde paypal hesabına ulaşım sağlanamadığı için, bu kişiler Paypal hesebını çözüm odaklı kullanırlar. Banka işlemlerinde yüklü kesim yapılarak para çevirme ve aktarma işlemi gerçekleştiği için, Paypal sistemi kullanıcılara mantıklı gelir.

PayPal Bozum İşlemi İle Para Kazanma;

Paypal hesabınız varsa, bunu paraya çevirebilirsiniz. Hiç para yatırmadan belli ücret karşılığında Paypal Bozum İşlemi yaparak sadece dakikalar içinde paranızı kazanabilirsiniz. Paypal’ da bulunan paranızı  ülkemizde olan bir banka hesabına aktarmak isterseniz bu işlem 7 iş  günü ve daha fazla sürüyor. Paypal’da ise belirtilen bir komisyon ile Paypal’daki paranızı bozan kişiler devreye giriyor. Eğer paranızı beklemeden almak istiyorsanız  Paypal bozumu yapan kişiler ile irtibata geçerek paranızın değerinde ve tutara göre komisyon ödeyerek hızlıca hesabınıza geçirebiliyorsunuz.  Karşınızdaki kişiye referans vererek güven sağlamak zorundasınız.

Gün geliyor ki en yakınımız bile bazen güvenilmeyecek bir insan haline gelebiliyor. Bu işlemi kötü amaçlar için değil, hem kar odaklı, hemde insanlara faydalı olma amacıyla kullanmak sizin yararınıza olacaktır. Güvenilir bir şekilde ödemeleri gerçekleştirdiğiniz taktirde daha fazla paralar kazanma imkanınız olacaktır. Aksi taktirde suç işlemiş olursunuz. İnsanlar sadece çalışarak geçinemeyeceğini anladıklarında internet aracılığıyla para kazanma yöntemine başvurarak ek gelirler sağlamaya çalışıyorlar.

Bu sistem tamda bunun içindir. Sizlere Paypal bozum işlemi ile para kazanmaya bir örnek verelim, nasıl yapacağınız konusunda bir fikriniz olsun. Benim Paypal hesabımda 3000$ para var ve bu parayı kullanmam için çevirim yapmam gerekiyor. İşte siz bu arada devreye girip bozum komisyonunu belirleyip ondan dolar olarak alıyorsunuz, tl olarak yatırıyorsunuz. Paranız kalıyor üstüne komisyonda almış oluyorsunuz. Paypal bozma şartı koyarak hem kendinizi hemde karşınızdaki kişiyi güvene almış olursunuz. Paypal ve banka hesap bilgilerinin aynı olması gibi…

İnternet ortamında birçok para kazanma yöntemi bulunmaktadır. Fakat Türkiye’de Paypal sistemi başladığından bu yana insanların geliştirdikleri bu sistemde, usulsuz olarak yapılması durumunda kişiler dolandırmaya meyilli oluyorlar. Günümüzde o kadar çok dolandırma yöntemleri varki siz bu işlemleri yaparken sıkı araştırmalar yaparak güvenilir kişiler seçmeye çalışın. Para birimlerinin fiyat takibini sıkı yapmanız gerekir ki, para kazanırım sevinciniz size kazançsız bir iş olarak geri dönmesin.

Döviz işlemlerinde kullanacağınız komisyonları yüzdeli olarak belirtin. %10, %15 gibi komisyonlarla kendinize belli başlı ücretler koyun.Dediğim gibi en önemlisi dikkatli ve uyanık olun. Bu işlemler sadece döviz olarak değil, kartsız Paypal kullanıcıları için de kullanılmaktadır. İşlemlerini paypal üzerinden yapmak zorunda kalan bazı müşterilerin, hesap bilgileri mevcut olmadığı için para çekme işlemini gerçekleştiremezler. Bu arada bir başka Paypal kullanıcısına belli başlı komisyon karşılığında aktarıp nakite çevirebiliyorlar.

Türk Lirası olarak çok fazla bir kazanç olmasada kaybınız yok, hemde ufak da olsa kazaç sağlamış olursunuz.Yaptığınız bütün işlemleri ve görüşmeleri belli kurallar ve işlem takibi çerçevesinde iki tarafında huzuru için gerçekleştirmek zorundasınız. Telefon ve canlı görüşme takibi yaparak işleminizi gerçekleştirdiğiniz kişinin güvenini kazanır, referans olabilecek adayları toplayarak işinizi büyütebilir ve daha çok kazanç sağlayabilirsiniz. Diğer alacağınız bozum işlemlerinin güvencesi için ortam güvenliğini sağlamanız şarttır. Çok kazanıp yükselin, amacınızda büyüsün…

Yorumları Gör (8)