Şampuan Seçimi

Şampuan Seçimi - Zayıf Saçlar, Dökülen Saçlar İçin Şampuan Nasıl Seçilir?

Erkeklerin ve hanımların güzel görünmelerinin en basit formülü, bakımlı ve güzel saçlar. Canlı, parlak ve dolgun saçlara sahip olmak herkesin imgesel ancak ne yazık ki saç bakımı konusunda doğru bilenen yanlışlar farklı sorunlara yol açabiliyor. Özellikle yanlış şampuan seçimi ve yanlış yıkama şekilleri sebebiyle çoğu süre saç deformasyonları ile karşılaşılıyor.

Saçının temel bakımını en doğru şekilde yapmak için saç tipine uygun bir şampuan seçerek saç ve saç derisinde ortaya çıkacak problemlerin önüne geçebilirsin. Saç profiline uygun kişiselleştirilmiş şampuan seçimi sayesinde kısa sürede farkı hissedebilirsin.

Saç Tipinize bakılırsa Şampuan Seçimi

Saçların güzelliği ve sağlığı için doğru şampuanı seçmek çok önemlidir. Sizler için saç tipinize göre iyi mi şampuan seçmeniz gerektiği hakkında bir yazı hazırladık.

Normal saçlar için Şampuan Seçimi

Saç derisindeki sebum oranı düzgüsel olan saç tipleridir. Kullanmanız gereken şampuan derinin rutubet ve yağ oranını dengelemeli. Saçınızı yıkadıktan 24 saat sonra yağlanma olmuyorsa normal saçlar için olan şampuanlar kullanılmalıdır.

Yağlı Saçlar için Şampuan Seçimi

Saç derisindeki sebum oranı fazla olan saç tipleridir. Kullanması ihtiyaç duyulan şampuanlar saçtaki sebum dengesini sağlamalıdır. Bununla beraber saçlarda oluşan elektriklenmeyi de engeller. Şampuan alırken üzerinde yağlı saçlar için ibaresine dikkat etmenizin önemi burada gizlidir. Ek olarak yağlı saçlara haiz hanımlar kesinlikle kremsiz şampuan kullanmalıdırlar.

Kuru, yıpranmış, boyalı saçlar için

Çeşitli fizyolojik etkilere maruz kalan saçlar için yenileme ve bakım yapma özelliği olan şampuanlar tercih edilmelidir. Böylece nem dengesini kaybeden saçlar nemini yeniden kazanırken bununla birlikte beslenmişte olurlar.

Zayıf ve yıpranmış saçlar için

Sağlığını kaybetmiş saçlar için kremli formüle haiz onarıcı canlandırıcı ve bakım meydana getiren şampuanlar tercih edilmelidir. Ek olarak onarıcı proteinlere haiz bakım maskeleri kullanmak saçlarınızı canlandıracaktır.

Facebook sayfamızı beğenmeyi unutmayın! Sağlık Kitabı Facebook

Yorumları Gör (4)