Sağlık Ara…

Vagi Flora Vaginal Kapsül Nedir Ne İşe Yarar Nasıl Kullanılır Kullanımı

Vagi Flora Vaginal Kapsül Nedir Ne İşe Yarar Nasıl Kullanılır Kullanımı

Vagi Flora Kapsül Nedir Ne İşe Yarar? Vajina, kadının yaşam evrelerine ve hormonal durumuna bağlı olarak değişen ve yapısında oldukça fazla miktarda mikroorganizma bulunduran bir organdır. Bu farklı sayı ve türdeki mikroorganizmalar sağlıklı kadında bir denge halinde bulunarak “vajinal flora” ismi verilen “doğal vajinal ortamı” oluştururlar ve vajinanın hastalıklara karşı korunmasına katkıda bulunurlar. Bu flora içinde Laktobasiller, sağlıklı vajinanın sürdürülmesinde anahtar role sahiptir. Bu rollerini hem florada fiziksel olarak bulunmaları ile hem de ürettikleri maddeler aracılığı ile 4 yolla gerçekleştirirler.

Vagı-Flora’nın içerdiği yüksek konsantrasyondaki Laktobasiller (1 kapsülde 341 milyon canlı Laktobasil) vajinal enfeksiyonun tedavisini güçlendirirken, vajinal florayı düzelterek vajinal enfeksiyonun tekrarlama riskini azaltır.
Vagı-Flora’nın içerdiği Döderlein basilleri 40 yıldır hiç mutasyona uğramamış (yapısı hiç değişmemiş) ve antifungal, antibiyotik ve antiseptik ilaçlara dayanıklı tribiyotik (prebiyotik-probiyotik-öbiyotik) yapıda Lcr35® suşunu içermektedir. Bu sayede, vajinal enfeksiyon tedavisinde kullanılan ilaçlarla beraber rahatça kullanılabilir.
Nedeni bilinmeyen vajinal akıntı tedavisinde tek başına kullanılabildiği gibi, vajinal enfeksiyonun tedavisi sırasında, tedavinin etkisinin artırılması ve tekrarların engellenmesi için mevcut tedavilerle eş zamanlı olarak kullanılır. Ayrıca, oral veya vajinal anti-enfektif ilaç kullanılması sonrası bozulan vajinal floranın düzeltilmesi için de kullanılır.

Vagi Flora Vaginal Kapsül Kullananlar

Hormon içermediği için her yaşta rahatlıkla kullanılır.

Vagi-Flora Vaginal Kapsül Kullanımı ve Nasıl Kullanılır

Sadece cinsel olgunluğa erişmiş kadınlar içindir. YUTULMAMALIDIR. Vajinal kapsüller, vajina içine yerleştirilerek uygulanır.
Kapsül az miktarda suyla ıslatılarak vajina içine derin bir şekilde yerleştirilir. Kapsül vajina içine yerleştirildikten sonra dağılır ve ürünü serbestler.
Vagı-Flora  7 gün boyunca sabah ve akşam olmak üzere günde 2 kez birer kapsül şeklinde vajinal yolla uygulanır. Normal vajinal floranın korunması için gereğinde akşamları birer kapsül şeklinde kullanımı sürdürülebilir.

Vagi Flora Vaginal Kapsül Faydaları Zararları ve Uyarılar Önlemler

YUTMAYINIZ. Sadece vajinal kullanım içindir. Tedavi boyunca cinsel ilişkiye girilebilir ancak bozulma veya etkisini yitirme riskleri nedeniyle prezervatif, sperm öldürücü veya lateks diyafram kullanım tavsiye edilmez.
Kullanımdan önce kapsül doğru ıslatılmadıysa, dışarı sızma görülebilir. Bu nedenle günlük ince ped kullanımı tavsiye edilir. Vagı-Flora kokusuzdur ve lekelenme yapmaz.

Vagı-Flora’nın adet döneminde kullanımında bir sakınca yoktur ancak tedavi edici etkisi azalabileceğinden bu dönemde kullanıma ara verilmesi tavsiye edilir.

Vagi Flora Vaginal Kapsül Prospektüs ve Yan Etkileri

Bildirilen bir yan etkisi yoktur. Beklenmeyen bir yan etki görüldüğünde doktorunuza veya eczacınıza danışınız.
Vagı-Flora yalnızca Laktobasil içermektedir. Laktobasillerin hamilelik ve emzirme döneminde kullanımı zararsızdır. Sistemik etkisi yoktur. Vagı-Flora, hormon içermez. Bu nedenle gebelikte ve laktasyon döneminde vajinal enfeksiyonların tedavisinde güvenle kullanılabilecek bir üründür.

Vagi Flora Vaginal Kapsül Fiyatı : 44 TL

Vagi Flora Vaginal Kapsül Barkod : 3700244200040