Şifalı Bitkiler

alerjik deri hastalıkları için şifalı bitkiler

Alerjit deri hastalığında Bulunması Gereken Şifalı Bitkiler:Üzerlik otu, Akşam safası, Hatmi çiçeği, Acur, Gül yaprağı, Meneviş yağı
Hazırlanış Şekli:* Üzerlik otu, akşam safası ile birlikte kurutulup havanda dövülür. Elde edilen karışıma, merhem kıvamına gelinceye kadar, dövülmüş acur ilave edilerek meneviş yağıyla yoğrulur. Hazırlanan merhemden, banyodan iki saat önce alerjit olan bölgeye sürülür.
* Kurutulan gül yaprağı üzerine iki litre sıcak su dökülür. İki saat dinlendirildikten sonra süzülür. Elde edilen sıvıdan, banyo suyuna karıştırılarak sabah ve akşam oturak banyosu yapılır.
* Hatmi çiçeği yaprağı, acur ile ezilerek lapa haline getirilir. Elde edilen lapaya, merhem kıvamına gelinceye kadar, dövülmüş üzerlik otu tohumu ilave edilerek badem yağı ile yoğrulur. Hazırlanan karışım, banyodan iki saat önce alerjit olan bölgeye sürülür.

Benzer Yazılar:

  1. Akciğer Sıkışması Ve Geğirmek için şifalı bitkiler
  2. Karın Ağrısı için şifalı bitkiler
  3. Anne Sütünü Çoğaltmak için şifalı bitkiler
  4. Beyaz Akıntı için şifalı bitkiler
  5. Akrep Sokması için şifalı bitkiler

Tarih 02 Şubat 2010

Daha Fazla Göster

Admin

Sağlık Kitabı; En Son Çıkan Güncel Sağlık Haberleri, Hastalıklar Hakkında Bilgiler, Tedavi Yöntemleri, Çocuk Sağlığı, Cilt ve Bakım Gibi Konular Hakkında Bilgiler Verir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı