ANDOREX Oral Sprey

ANDOREX Oral Sprey

Sağlık Kitabı Google News


İnstagram Sayfamızı takip etmeyi unutmayın! Sağlık Kitabı İnstagram

Delta Vital Etken Madde(ler):Benzidamin hidroklorür 0.15 %Piyasa Şekilleri:30 ml’lik şişe ve plastik püskürtme adaptörü.Kullanım Şekli:Yetişkinler ve yaşlılarda: 1.5-3 saatte bir günde 4-8 kez. Çocuklarda (6-12 yaş arası): 1.5-3 saatte bir, günde 4 kez. Tedavi süresi 4-5 gündür.

Andorex Endikasyonları

İltihaplı doku ameliyatları; burkulma, çıkık, ezik, tendinit, bursit, yanık ve benzeri durumlar; diş ve dişetiyle ilgili iltihap ve ameliyatlarda ve plastik cerrahi uygulamalarında; tonsillit, sinüzit gibi enflamasyonlu durumlarda, kulak ve burun ameliyatlarında; üroloji ve jinekolojide iltihaplı durumlar ve ameliyatlarda; solunum yolları hastalıklarında ve venopatilerde enflamatuvar ve analjezik olarak kullanılır.

Andorex Kontrendikasyonları

Benzidamine karşı daha önceden oluşmuş aşırı duyarlılık durumlarında kontrendikedir. Gebelerde güvenilirliği kanıtlanmadığından kullanılmamalıdır.

Andorex Uyarılar

Uzun süreli kullanımlarda kan analizleri, böbrek fonksiyon testleri yapılmalı ve bozukluk saptanırsa tedavi hemen kesilmelidir. Nonsteroid antienflamatuvar ilaçlar karaciğer bozukluğu olan kişilerde ancak çok gerekli olduğunda kullanılmalı ve uzun süreli tedavi görenlerde karaciğer fonksiyon testleri yapılmalıdır.

Andorex Yan Etkileri

Seyrek ve genellikle hafiftir. En çok görülen yan etkiler bulantı, epigastrik basınç ve yanma hissidir. Daha nadir olarak uykusuzluk, fotosensitif döküntü, baş dönmesi, sersemlik, çarpıntı, görme bozukluğu bildirilmiştir. Nonsteroid ilaçların yan etkileri yaşlı hastalarda daha sık görüldüğünden, bunlarda en düşük etkili doz kullanılmalıdır.

İlaç Etkileşimleri

Bütün nonsteroid ajanlar gibi, diğer ilaçlarla birlikte kullanıldığında dikkatli olunmalıdır.Sağlık Kitabı Google News

“ANDOREX Oral Sprey” için 12 cevap

  1. test
  2. merhaba arkadaşlar paylaşımınız valla ilgi uyandırıcı, paylaşımların devamını bekliyorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.