Genel Sağlık

Aşırı Süt İçmenin Zararları

Sağlık Kitabı Google News


İnstagram Sayfamızı takip etmeyi unutmayın! Sağlık Kitabı İnstagram

Vücut için çok faydalı olan sütün de aşırısı zarardır. Her şeyin aşırısı zarardır. Aşırı süt içmenin zararları konusunda bu yazımızda sizi bilgilendirmeye çalışacağız.

100 besin elementinin hepsini içinde barındırıyor süt hem de 1 bardağı içerisinde ama bunun bile aşırısı zararlıdır nasıl mı diye soruyorsunuz şuanda içinizden belki de. Yapılan araştırmalara göre aşırı süt içirilen çocukların büyüme hormonları yavaşlamaktadır. Bu da vücutta depolanan kalsiyum büyüme hormonu olan G.H salınımını azaltacağı için bu da çocuklar için zararlı olmaktadır.

Aşırı Süt İçmenin Zararları

Aşırı Süt İçmenin Zararları
Aşırı Süt İçmenin Zararları

Sütün zararları için söylemek istediğim bir şey daha var o da demir eksikliğine sebep olmasıdır. Bu da çocuklar için çok negatif bir durumdur.  Diş çürümelerine ve kansızlıklara yol açabilir kemiklerde güçsüzlük olabilir.

Bütün bunların dışında çok faydalı olan bir sütün pastöre edildikten sonra da çok zararlı bir ürün haline gelebileceği konusunda bulgular vardır. Sütün ömrünü uzatmak için yapılan bu uygulamalar gerçekten ciddi anlamda insanlara zarar verebilmektedir. Süt kullanımı oldukça hatta çok çok önemlidir ancak bunun doğru bir şekilde yapılması gerekmektedir aksi takdirde gerçekten zararlı bir duruma dönüştüğünü örneklerle anlattık.

Süt Tüketiminde Uzman Tavsiyesi

Aşırı süt içmenin zararları ile birlikte uzman tavsiyelerini dikkate almak gerekir nitekim ülkemizde süt kullanımı hala istenilen düzeyde değildir. En çok süt tüketimi Birleşik Devletler tarafından yapılmaktadır ve doğru kullanım olarak da yine Birleşik Devletler bu konuda başı çekmektedir.

Facebook sayfamızı beğenmeyi unutmayın! Sağlık Kitabı FacebookSağlık Kitabı Google News
Etiketler

Çağlar Yıldız

Sağlık Kitabı; En Son Çıkan Güncel Sağlık Haberleri, Hastalıklar Hakkında Bilgiler, Tedavi Yöntemleri, Çocuk Sağlığı, Cilt ve Bakım Gibi Konular Hakkında Bilgiler Verir.

İlgili Makaleler

6 Yorum

  1. test

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı