Şifalı Bitkiler

Ayak Yanmasına Ne iyi Gelir Bitkisel Çözüm

Ayak Yanmasına Ne İyi Gelir Ne Yapılır İyi Gelen Şeyler Kremler İlaçlar Ne İyi Gelir Nasıl Geçer Gider Tedavi Edilir Evde Doğal Kesin Bitkisel Çözüm

Sağlık Kitabı Google News

Eminim şu sıcak yaz günlerinde ve soğuk kış gecelerinde benimde arasına dahil olduğum genişçe bir kitlenin, ayaklarının altının sıcaktan yanması veya ayaklarda hissettikleri yüksek sıcaklık ile başı dertte.

Peki ayaklarda yanma hissi ya da ayakta yanma neden oluşur veye sebepleri nelerdir. Ayrıca ayakta yanmaya ne iyi gelir neler yapılır hiç düşündünüz ?

Ayak Yanmasına Ne iyi Gelir:

Şimdi sizlere ayak yanmasına iyi gelen yiyecekler, bitkiler, çaylar ve yağlar hakkında toparladığım notları aktaracağım.

Sirke: Bir kap suya biraz sirke ekleyin ve ayaklarınızı bu suda bekletin. Günde en az iki kez bu yöntemi uygulayarak ayaklarda oluşan yanma hissini yok edebilirsiniz.

Yoğurt: Yoğurt ayak yanmasına en etkili çözümlerdendir. Ayak yanmasına karşı bol bol yoğurt tüketmeye çalışın.

Zencefil: Ayak yanmasına bitkisel çözümdür. Bir parça zencefil tüketmek kan dolaşımını uyarır. Düzenli kan dolaşımı ayak yanmasının tedavisi demektir.

Alıç Bitkisi: 1 yemek kaşığı alıç bitkisini bir bardak kaynamış suya atıp demleyin. Bu çaydan günde 2-3 defa tok karnına için. Kısa sürede şifa bulacaksınız.

Kekik: Kekik bitkisi ayak yanmasına bitkisel çözümlerdendir. Bir kova suyun içine bir avuç kekik ekleyin ve ayaklarınızı bu suda yarım saat bekletin. Faydayı hemen fark edeceksiniz.

Bitkisel Yağlar: Bir kap suya, nane, lavanta veya biberiye yağından bir kaç damla damlatın. Yalnız bu yağların piyasada sahtesi çok, siz organik olan yağı bulmalısınız. 20-30 dakika süreyle ayaklarınızı bu suda tutun. Buna ek olarak Hint yağı ayak yanmasına bitkisel çözümdür, direk ayaklara sürülebilir.

Ayak Yanmasına Hacamat: Vücuttaki bazı vitaminlerin eksikliği ve şeker hastalığı olan kişilerde de ayak yanması şikayetlerine sıkça rastlanır. Hacamat uygulaması ile şeker hastalığı gibi hastalıkların iyileştirmesi sonucunda dolaylı yoldan hacamatın ayak yanmalarına iyi geldiği söylenebilir.

Bu yazı ayak yanmasına iyi gelen şeyler kremler ilaçlar ne iyi gelir ne yapılır hangi bölüm bakıyor hangi doktor bakar gidilmeli nasıl geçer giderilir tedavi edilir doğal kesin çözüm tedavisi evde ayak altı yanması hissi nasıl giderilir hakkında kısaca bilgi vermek için yazılmıştır.Sağlık Kitabı Google News
Etiketler

Çağlar Yıldız

Sağlık Kitabı; En Son Çıkan Güncel Sağlık Haberleri, Hastalıklar Hakkında Bilgiler, Tedavi Yöntemleri, Çocuk Sağlığı, Cilt ve Bakım Gibi Konular Hakkında Bilgiler Verir.

İlgili Makaleler

3 Yorum

  1. test

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı