Bebekler Kendini Nasıl İfade Ederler?

Bebekler Kendini Nasıl İfade Ederler?

Sağlık Kitabı Google News


İnstagram Sayfamızı takip etmeyi unutmayın! Sağlık Kitabı İnstagram

Bebekler Kendini Nasıl İfade Ederler?; Madem Konuşamıyorum O zaman Ağlama Zamanı ! Bebekler, yetişkinler gibi istek ve taleplerini sözlü olarak iletemedikleri için kendini anlatmanın yolunu keşfederek ağlayarak istediklerini yaptırırlar. Bebeğiniz ağlıyor ve sizde bunun nedeni anlayamadıysanız sizlere yardımcı olabilecek ufak sırları çözümledik ve sizlere paylaştık .

Acıktım sütüm nerede kaldı anne

Bebekler, insanlar gibi acıkmayı pek sevmez ve daha bünyeleri yeni gelişmeye başladığı için çabuk ve sık sık acıkırlar. Bu yüzden evinizde bebeğinizden sonra pek fazla sessiz zaman kalmaz. Anneysen bebeğin karnını doyurmak için sürekli hazır olmalısın !

Bezime Kaka Yaptım ! 

Tuvalet insanı oldukça rahatlatır, insan gibi bebeğinde tuvaletini yapması ve altının o şekilde kalması oldukça rahatsız edici bir durumdur. Bu yüzden altına tuvalet yapan bebekler ağlayarak kendini ifade eder.” Anne altımı değiştir … ” Tabi bu durum sadece tuvalet ile alakalı bir durum değildir. Kullanmış olduğunuz bezler, vücutlarını sıkı gelmiş olabilir bu yüzden kendini rahat hissetmediği içinde ağlıyor olabilir, altını sık sık kontrol etmekte fayda var.

Artık benim ile de ilgilenir misiniz ? 

Bebekler çabuk sıkıldıkları için, kendilerine sürekli ilgi ve alaka beklerler, göz ardı edilmekten pek hoşlanmazlar. Bebeğinize temel ihtiyaçlar için ilgi göstermeyin sadece ( yemek, tuvalet, banyo vs.) onunla sohbet edin, şarkı söyleyin, onu değerli olduğuna inandırın. Anne sesi bebekleri çok rahatladır ve kendini güvende hissettirir.

Bebekler Kendini Nasıl İfade Ederler?
Bebekler Kendini Nasıl İfade Ederler?

Tamam sıkıldım beni çok sevmeyin ! 

Bebekler tıpkı yetişkinler gibidir, ilgisizlikten nasıl sıkılıyorsa çok ilgiden de sıkılabilirler. Bu yüzden her şeyi tadında ve yerinde bırakmak en doğrusudur. Kucaktan kucağa gezdirip aşırı ilgide bebeği yorabilir.

Anne Baba karnım ağrıyor ! 

Ailelerin en çok karşılaştığı problemlerden bir tanesi olan bebeklerde gaz problemidir. Kendisini rahatsız hissettiğinden sorununu çözümlenene kadar ağlamaya devam edecektir. Böyle bir durumda yemeklerden sonra karnını yavaş bir şekilde ovarak gazını mutlaka çıkartın.

Sevgili Ailem Uykum Geldi Beni Rahat Bırakın..

Uykusuzluk yetişkinlerde olduğu gibi bebeklerde huysuzluğa neden olmaktadır. Uykusu gelen bebek oldukça huysuz davranabilir. Bu yüzden bu durumlarda ona yardımcı olun…

Sıcaktan Bayıldım Lütfen Üstümü Çıkartın !

Bebeklerin doğasında olduğu gibi kendini mutsuz ve rahat hissetmediği her noktada çözümü ağlamaktan yana bulur. Bu durumda anne ve babalar sorunu anlamaya çalışlar ancak bebeklerde tıpkı yetişkinler gibi kat kat giyinmekten hoşlanmazlar. Aşırı sıcak onları sıkabilir bu yüzden kıyafet seçimlerini doğru şekilde yapmalısınız.

Dişim Çıkıyor Anne Yardım Et ! 

Bebekliğin en zor dönemlerinden bir tanesi olan diş sorununda sizleri oldukça zorlaya bilmektedirler. Bu durum oldukça risk teşvik eden bir andır çünkü dişleri kaşınan bebek bulduğu her şeyi ağzına götürür ve mikrop kapma olasılığı artar. Bu yüzden diş çıkaracağı zamanlarda elleriniz temizleyerek ağzına sokup diş etlerine masaj yapabilirsiniz. Bu onları rahatlatacaktır.

Kısaca özetlemek gerekirse bebekler isteklerini yaptırabilmek için sık sık ağlarlar bu yüzden korkmayın. Hasta olmadığı sürece endişeleceğiniz bir problem yoktur, sadece onu anlamaya çalışın, kendinizi onun yerine koyun.Unutmayın bebeğiniz konuşmayı öğrenene kadar kendini ağlayarak ifade edecektir. Sabırlı olun ve sevginizden asla ödün vermeyin…

Mutlu Günler Dileriz..Sağlık Kitabı Google News

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.