Bebeklerde Grip Belirtileri

Bebeklerde Grip Belirtileri

Sağlık Kitabı Google News


İnstagram Sayfamızı takip etmeyi unutmayın! Sağlık Kitabı İnstagram

Bebeklerde grip eğer dikkat edilmezse ciddi problemlere yol açacak bir rahatsızlıktır. Zamanında önlemi alınmalı ve ona göre hareket edilmelidir. Bebeklerde karşı karşıya kaldığımız grip hastalığı bebeğin burun ve boğazındaki enfeksiyonlardan kaynaklanmaktadır. Bu bölgelerin tıkanıklığı ve akıntının oluşması gribin birincil işaretleridir.

Bebekler de sosyal bir ortam içerisindedir. Bundan dolayı gribe yakalanma ihtimalleri yüksektir. Grip olan bir kişinin bulunduğu ortamda bulunan bebeğin de grip olma ihtimali yükselmektedir. Tabi kesin olarak grip olacak diye bir durum söz konusu değildir. Bebeklerin bağışıklık sistemi yeni yeni gelişmeye başladığı için tam anlamıyla bir koruma mevcut değildir. Bu yüzden de bebeklerde grip nasıl geçer sorusuna cevaplar aranmaktadır.

Bebeğim Grip Oldu

Bebeğim grip oldu diyorsanız; Bebeklerde grip eğer engellenmez ise bunu “zatüre” hastalığına çevirme riski bulunmaktadır. Bunun için bebeğiniz ilk defa gribe yakalanıyorsa mutlaka bir doktora götürmelisiniz.

Bebeklerde Grip Belirtileri Nelerdir?

Bebeklerde Grip Belirtileri? Bebeklerde Grip Nasıl Geçer? Bebeğim Grip Oldu
Bebeklerde Grip Belirtileri? Bebeklerde Grip Nasıl Geçer? Bebeğim Grip Oldu

Burnun akması ve burunda oluşan tıkanmalar ve bunun yanında burun akıntısı ilk başlarda açık renklidir daha sonradan renk değiştirebilir duruma göre.

Vücut ısısının yükselmesi, sürekli hapşırma, sürekli öksürme, bir şeyler yememesi ve içmemesi, sinirlilik hali, uyumaması, emzirmede sorun çıkartma gibi birçok belirtileri olabilir.

Bebeklerde Gribe Ne İyi Gelir?

Malesef gribin herhangi kesinleşmiş bir tedavi yöntemi yoktur bu yüzden sadece iyi gelebilecek bitkisel ürünler denenmelidir. Ayrıca kesinlikle antibiyotik kullanılmamalıdır. Antibiyotik kullanımı bebeğin beyin ve zihinsel gelişimine zarar verebilmektedir. Bebeğin burnu temizlenmeli ve nemli bir ortamda bulundurulmalıdır. Şayet bebek 3  aylıktan küçük ise hemen doktora götürülmelidir.

Evde ise bebeğinize bol su tüketmesini sağlayabilirsiniz. Burun akıntısını temizleyebilirsiniz, bebeğin burnu açık tutulmalıdır. En önemlisi de havanın nemli olmasıdır.

Bebeklerde Grip Nasıl Geçer?

Grip daha çok havayla yayılan bir hastalık olduğu için gribin oluşmasına engel olmak adına hasta olan kişilere yaklaştırılmaması gerekmektedir. Bebeğinize dokunmadan önce ellerinizi yıkamalısınız. Bebeğin oyuncakları ve emzik temizliği bu noktada çok önemlidir. Evdekilerin de hapşırırken mendil kullanması gerekir.

Facebook sayfamızı beğenmeyi unutmayın! Sağlık Kitabı FacebookSağlık Kitabı Google News

“Bebeklerde Grip Belirtileri” için 4 cevap

  1. test

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.