Çocuk SağlığıGenel Sağlık

Bebeklerin Nazik Cildini Temizlerken Kullanabileceğiniz 5 Ürün Önerisi

Sağlık Kitabı Google News


İnstagram Sayfamızı takip etmeyi unutmayın! Sağlık Kitabı İnstagram

Bebeklerin cildinin son derece hassas olması, cilt temizliğinin de doğru ürünler ile yapılmasını zorunlu kılıyor. Öncelikle seçtiğiniz ürünlerin bebeklerin cildi ile uyumlu olması, tahriş gibi problemlere yol açmaması gerekir. Bu noktada sizlere 5 farklı ürün önerimiz olacak. Bebeğinizin cildini temizlemek için bu ürünleri kullanabilirsiniz.

  1. Bebek Temizleme Suyu

Herhangi bir durulama işlemi gerektirmeyen bebek temizleme suyu, rahatlıkla tercih edebileceğiniz ürünlerden biridir. Parfümsüz olarak hazırlanan ve Mustela tarafından formüle edilen bu ürün yenidoğan bebeklerin yüz temizliği de dahil olmak üzere tüm vücut bölgelerinde kullanılabiliyor. Yağlı bir tabaka bırakmıyor ve bu yönüyle de bebekleri hiçbir şekilde rahatsız etmiyor. Bu ürünün % 99 doğal içeriklerle hazırlandığı bilgisini de aktaralım.

  1. Islak Mendil

Elbette herhangi bir ıslak mendil kullanmanızdan söz etmiyoruz. Yine bebeklerin hassas cilt yapısı ile uyumlu bir yapıya sahip olan Mustela ıslak mendil çeşitleri ile de bebeklerinizin cildini temizleyebilirsiniz. Oldukça yumuşak bir yapıya sahip olması ve pürüzsüzlüğü bu ürünlerin deneyimli anneler tarafından da tercih edilmesini beraberinde getiriyor. Islak mendilin bez bölgesi temizliği için de kullanıma uygun olduğunun altını çizelim. Bu arada markanın bebekler için geliştirilen ıslak mendil çeşitlerinde de % 99 doğal içerikler kullanılıyor!

Bebeklerin Nazik Cildini Temizlerken Kullanabileceğiniz 5 Ürün Önerisi
Bebeklerin Nazik Cildini Temizlerken Kullanabileceğiniz 5 Ürün Önerisi
  1. Rahatlatıcı Şampuan

Tüm vücut bölgesinde ve saçlı deride derinlemesine bir temizlik sağlarken aynı zamanda rahatlatıcı bir etkiye de sahip olan şampuanları kullanabilirsiniz. Bebek banyosunu çok daha kolay yaptırmanızı sağlayan bu ürünler kolay durulanıyor ve ciltte ekstra bir kuruluk sorununa da yol açmıyor. Ancak yine de banyo sonrasında bebeğinizin cildini nemlendirmeniz gerektiğini unutmayın.

  1. Bebek Losyonu

Genellikle bebeklerin cildini nemlendirmek için kullanılıyor olsa da ellerini silmek için de tercih edebileceğiniz bebek losyonu çeşitlerini de önerebiliriz. Ancak olabildiğince kaliteli ve doğal içeriklerle hazırlanmış olan bebek losyonlarını kullanmanız gerektiğini unutmayın.

  1. Bebek Sabunu

Mustela bebek sabunu En sık tercih edilen ürünlerden biridir. Cold cream ve organik balmumu içeren bu sabun da yenidoğan bebeklerin hem yüz hem de vücut bölgesi temizliğinde kullanılabiliyor. Bebek sabununu markanın internet sitesinde inceleyebilirsiniz. Bebeklerin cilt bakımı için kullanıma uygun çok sayıda ürün geliştiren Mustela, annelerin güvenle kullanabilecekleri cilt bakım ürünü ihtiyacını da karşılıyor.Sağlık Kitabı Google News
Etiketler

Çağlar Yıldız

Sağlık Kitabı; En Son Çıkan Güncel Sağlık Haberleri, Hastalıklar Hakkında Bilgiler, Tedavi Yöntemleri, Çocuk Sağlığı, Cilt ve Bakım Gibi Konular Hakkında Bilgiler Verir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı