Estetik

Bölgesel Kilo Vermede Mezoterapi

Sağlık Kitabı Google News


İnstagram Sayfamızı takip etmeyi unutmayın! Sağlık Kitabı İnstagram

Mezoterapi tedavisinde temel prensip, inceltilmek istenen bölgelere mikroenjeksiyon olarak adlandırılan, çok küçük dozda ilaç enjeksiyonu yapılarak, yağ hücrelerindeki içeriğin azaltılması ve bölgedeki yağın yıkımının hızlandırılmasıdır. Çok düşük dozda ilaç kullanıldığından, yan etki kabul görmez, özellikle karaciğer yet-mezliği, böbrek yetmezliği ve mide rahatsızlığı nedeni ile normal dozlarda dahi ilaç kullanamayan hastalar için, güvenli bir tedavi yöntemidir. Tek yan etkisi nadiren oluşan aleıjilerdir.
Mezoterapi ve bölgesel zayıflamada temel etki, yağ hücrelerindeki (adipositlerdeki) trigliserid bileşiklerinin parçalanmasından sorumlu, li- poz enziminin aktivitesini artırmaktadır. Yağ yıkımını artırdığı da söylenebilir. Yâni uygulanan enjeksiyonla, istenen bölgeler, normal diyetle zayıflamanın, neredeyse iki katı hızla inceltilir.
Sonuçta mezoterapi yöntemi ile zayıflama, estetik bir zayıflama ile so-nuçlanmaktadır. Uygun bir diyet programı da, tedaviye eşlik etmektedir.
Mezoterapi ile selülitli bölgelerin tedavisi de mümkündür.
Yaşam kalitesi açısından pek tehlikeli olmayan ama kadınların canını hayli sıkan selülit; özellikle ergenlik, hâmilelik ve menopoza başlayan kadınların yüzde doksanında görülen, cildin sıkılmasıyla portakal kabuğu görünümü veren bir rahatsızlıktır.
Oluşumunda en önemli neden, östrojen ve progesteron adını taşıyan kadınlık hormonlarıdır. Bu hormonların etkileri ile çevre kapiller dolaşımı bozulmakta ve ayrıca cilt altında su ve tuz tutulmaktadır.
Mezoterapi ile dolaşım bozuklukları tedavi edilmektedir. Dolaşımın düzelmesi ile lenfatik sistem canlanır ve cilt altında birikerek yağ hücrelerini sıkıştıran dolaşımı ve metabolizmayı bozan birikmiş atık sıvüann, vücuttan atılmasını sağlar. Bu tedavide ayrıca, kapiller venöz sistemdeki toplar damarların duvarlarındaki gevşeme ve geçirgenlik artışı da düzeltilmektedir. Böylece yeni selülit oluşumu önlenmektedir.
Estetik zayıflama merkezlerinde uygun diyet programları, akupunktur, mezoterapi ile bölgesel incelme ve selülit tedavisi uygulanmaktadır.
Bir aylık sürede, bir ya da iki beden incelme hedeflenmektedir.
Uygulama; özel mezoterapi pis- tolesiyle yapılmakta ve ağrı veya acı hissedilmeyen seans süreleri, onbeş ilâ yirmi dakika arasında değişmektedir.
Diyet veya egzersizlerle zayıflamaya rağmen, bazı bölgelere yerleşen verilmesi zor kilolardan, mezoterapi yöntemiyle kısa ve pratik yoldan kurtulmak mümkündür.Sağlık Kitabı Google News
Etiketler

Çağlar Yıldız

Sağlık Kitabı; En Son Çıkan Güncel Sağlık Haberleri, Hastalıklar Hakkında Bilgiler, Tedavi Yöntemleri, Çocuk Sağlığı, Cilt ve Bakım Gibi Konular Hakkında Bilgiler Verir.

İlgili Makaleler

6 Yorum

  1. test

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı