Genel

Burun Ameliyatları Ücretleri

Sağlık Kitabı Google News


İnstagram Sayfamızı takip etmeyi unutmayın! Sağlık Kitabı İnstagram

Burun estetiği ve ücretleri konusuna estetik ameliyatların hiçbirini özel sigortalar ve devlet kurumları karşılamıyor diye başlamak istiyorum. Estetik operasyon yoksa ve burnunuzda sağlık sorunları yaşıyorsanız kurum sigortanız karşılamaktadır. Burun estetiği zahmetli ve masraflı bir operasyondur. Burun estetiği ve ücretleri ülkemizde ilan ederek bildirmek kanunen yasaktır. Ücretlendirmeyi ameliyat olacağınız şehir,ameliyat olacağınız hastane,hastanede yatış süreniz, ameliyatta uygulanan anestezi, ameliyatta kullanılan malzemeler, ameliyat sonrası size sunulan hizmetler belirler.

Ülkemizdeki burun estetiği ücretleri  oldukça makul ve karşılanabilir fiyatlardadır. En buyuk yatırımın kendimize ve sağlığımıza olduğunu  unutmayalım ve burnumuzun operasyonu on yıllık bir sağlık yatırımıdır. Bankalarda bu konuda bize kredi vermek  yoluyla yardımcı olmaktadırlar. Burun estetiği  ameliyatları her hastaya özeldir. Hastanın durumuna göre uygulanacak teknik ve fiyatta farklı olacaktır.

Fiyattan Önce İşin Ehli Doktor Araştırılmalı

Sağlık hizmeti; bir mal yada eşya alimi gibi değildir. Burun estetiğinde ortalama fiyatlar bellidir, “bunun ucuzunu bulmalıyım” mantığı sağlığımızı riske atmaktan başka bir şey değildir. Sağlığımızın en buyuk servetimiz olduğunu unutmadan bu operasyon şart ise gerçekleştirmeliyiz. Tam bir fiyatın doktorunuzun sizi muayene ettiğinden sonra ortaya çıkacağını  bilmelisiniz.

Türkiye’ de ortalama bir burun estettiği ücretinin 2.500 Tl ‘nin altında yapılmıyacağını da belirtmeliyim. Burun ameliyatlarında ise  estetik müdahale yapılmadığı sürece sosyal güvenlik kurumu tarafından karşılanmaktadır. Burun estetiği ameliyatlarında fiyattan çok ; operasyonu yapacak olan doktor ve ekibinin tecrübesi ve becerisi araştırılmalıdır. Fiyat en son düşünülmesi gereken unsur olmalıdır.

Burundaki Sorun Fiyatı Belirler

Eğer geçireceğimiz operasyon  bir burun düzeltme operasyonu ise ( burun bir darbe ve travmaya maruz kaldıysa) burun şeklimiz çok bozuksa hem cerrahi işlemin süresi hemde fiyatı artmaktadır. Kulak yada kaburgadan alınacak kıkırdağın buruna eklenmesi yada ithal malzeme kullanımı fiyatı etkileyecektir.

Burun estetiği ameliyatı düşünüyorsunuz ve üç aşağı beş yukarı  bana ne kadar mal olur diyorsanız ülkemizde 2.500-5000 Tl  arasında değişen fiyatlarla karşılaşabilirsiniz. Estetik ameliyatların sadece zenginlerin yaptırdığı operasyonlar olarak görmemek gerekir. Eğer hem görüntü konusunda rahatsızsak ve bu bizim kaliteli yaşamamıza engel olup, psikolojimizi bozuyorsa  bu operasyon şart demektir.Burnumuz yüzümüzü tamamlayan en etkili organımızdır. Yüzümüzle uyumlu bir burun kendimize  olan özgüvenini arttırır.Sağlık Kitabı Google News
Etiketler

Çağlar Yıldız

Sağlık Kitabı; En Son Çıkan Güncel Sağlık Haberleri, Hastalıklar Hakkında Bilgiler, Tedavi Yöntemleri, Çocuk Sağlığı, Cilt ve Bakım Gibi Konular Hakkında Bilgiler Verir.

İlgili Makaleler

4 Yorum

  1. test

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı