Genel Sağlık

Çayyolu Nöbetçi Eczane

Sağlık Kitabı Google News


İnstagram Sayfamızı takip etmeyi unutmayın! Sağlık Kitabı İnstagram

Nöbetçi eczanelerin normal eczanelerden tek farkı açık olduğu saat dilimidir. Her eczane sırasıyla belirli günlerde mesai saatleri dışında nöbetçi olmakta ve gece saatlerinde de hizmet vermekte olup Her bölgede yeterli sayıda bulunan nöbetçi eczaneler kapsamında da çoğunlukla iki tane olmak üzere bölge halkına hizmet vermektedir. Bu eczaneler Yaşamkent nöbetçi eczane kapsamına giren eczaneleri de bünyesinde bulundurur.

Nöbetçi eczanelerden antidepresan veya diğer kırmızı reçeteli ilaçları yine reçete olmadan temin etmeniz mümkün değildir. Ayrıca reçeteniz olsa bile kırmızı reçeteli ilaçları belli bir sayıda alabilirsiniz. Özellikle küçük çocukların beden gelişimine katkı sağlayan vitaminleri de eczaneden almanız mümkündür. Bunun yanı sıra anne ve çocuk gelişimi için de eczanelerde gönül rahatlığıyla tercih edebileceğiniz ürünler mevcuttur.

Çayyolu Nöbetçi Eczane Listesi

Nöbetçi eczane listelerini eczaneler, insanların rahatça görebileceği bir yere asmak zorundadırlar. Eczane, mesai saati bitse bile bu listeleri camdan indirmemeli ve her gün yenilemelidir. Çayyolu Mahallesi’nde yürürken sizin de rahatlıkla görebileceğiniz Çayyolu nöbetçi eczane listesinin içindeki bilgiler de doğru olmalıdır.

Eczanelerin adres ve telefon bilgilerini ilgili yerlere doğru iletmeleri veya değiştirirlerse, bu değişikliği gecikmeden bildirmeleri bu anlamda oldukça önemlidir. Çünkü nöbetçi eczaneler genellikle acil durumlarda kullanılır ve böyle anlarda zaman oldukça kıymetlidir. İnsanlar eczaneye gelmeden önce arayıp, eczanenin açık olup olmadığını öğrenmek isteyebilir veya değiştirip de bildirilmeyen adres yüzünden zaman kaybedebilir. Bu bağlamda Yaşamkent nöbetçi eczane listeleri de bunları dikkate alarak listeler için doğru bilgileri sağlamıştır.

Eczaneler hakkında bilmemiz gereken bir diğer şey ise, eczanelerin internet üzerinden satış yapma yasağının olduğudur. Yani gecenin bir yarısı diye evden çıkmak istemez ve alacağınız şeyi internetten temin etmek isterseniz bu mümkün değildir ya da böyle bir şey görürseniz bile gerçeği yansıtmadığını bilmelisiniz.

Türkiye’nin her eczanesinde olduğu gibi Çayyolu nöbetçi eczane listesinde giren ve bu bölgede bulunan eczanelerden temin edeceğiniz bir ürünü ancak eczanenin kendisinden temin edebilirsiniz. Tabii ki o an eczanede bulunmayan bir ürünü size eczanenin bir çalışanı ile ulaştırabilirler ama bu nöbetçi oldukları sırada daha az personel ile çalıştıkları için pek mümkün olmayabilir.

Çayyolu Nöbetçi Eczaneler
Çayyolu Nöbetçi Eczaneler

Mesai saati bitiminden sabaha kadar çalışan nöbetçi eczaneler daha fazla satış yapabilmek için herhangi bir yerde haksız rekabet oluşturacak ilanlar asamazlar. Eczaneler ile ilgili ilanlar ancak nöbet listesini barındıran ilanlar olmalıdır. Ayrıca nöbetçi olsun olmasın eczanede çalışan personellerin beyaz önlük giyme zorunluluğu vardır. Bunun yanında eczanede çalışan personellerin kayıt defterleri tutulmalıdır.

Çayyolu nöbetçi eczane listesine giren bütün eczanelerde de mesai saatleri veya nöbet saatleri fark etmeksizin bu uygulanan bir sistemdir. Ankara Çankaya’ da  Yaşamkent nöbetçi eczane, Beytepe nöbetçi eczane ve Ümitköy nöbetçi eczane listesi bu konuda size yardımcı olacaktır.

https://www.alocayyolu.com/cayyolu-nobetci-eczane/ Çayyolu Nöbetçi Eczane – yaşamkent nöbetçi eczaneSağlık Kitabı Google News
Etiketler

Çağlar Yıldız

Sağlık Kitabı; En Son Çıkan Güncel Sağlık Haberleri, Hastalıklar Hakkında Bilgiler, Tedavi Yöntemleri, Çocuk Sağlığı, Cilt ve Bakım Gibi Konular Hakkında Bilgiler Verir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı