Haberler

Cilt Kırışıkları İle Mücadele

Sağlık Kitabı Google News


İnstagram Sayfamızı takip etmeyi unutmayın! Sağlık Kitabı İnstagram

Yüz Kırışıklıkları; İlerleyen yaşla beraber gelen ve birçok kişinin en büyük problemlerinden biri yüz kırışıklıklarıdır. Bu durdurulması imkânsız ama yavaşlatılması sağlanabilir bir sorundur.

Cildimizin yapısı gereği sarkmalar ve kırışıklıklar oluşmaya başladığında hemen çözüm arayışına başlarız. Cildimiz zamanla elastik yapısını kaybeder ve genç görünümünü kaybetmeye başlar.

Cildi erken yaşlanmasına sebep olan faktörleri hayatımızdan çıkarmamız gerekir. Bunların başında kötü alışkanlıklardan uzaklaşmak gelir. Sigara, alkol kullanımı, düzensiz beslenme, yanlış kullanılan kozmetik ürünler, hormonal ilaçlar, yetersiz su içilmesi, uyku düzeninin olmaması bütün sağlığı etkilediği gibi cildi de direk olumsuz etkilemektedir. Yerçekiminin etkisine müdahale edemezken müdahale edebileceğimiz konulara ağırlık vererek bu süreci yavaşlatabiliriz.

Günümüzde ilerleyen teknoloji sayesinde birçok bitkisel ürün üretilmekte bunun yanı sıra yüz için yapılan egzersizler çözüm olarak sunulmaktadır. En önemlisi hangi seçeneği kimin kullanmasının doğru olduğunu iyi bilmekten geçer. Ciddi estetik operasyonlar geçirmek yerine kolay basit ve herkesin rahatlıkla uygulayabileceği egzersizler yapılabilir ve ya kimyasal içeriği az olan ürünler kullanmak daha zararsız gibi görülmektedir.

Doğal görünmek ile güzel görünme çabası arasındaki ince çizgiyi geçmek güzelleşmeyi ve sağlıklı olmayı olumsuz etkilemektedir. Cilt uzmanlarından danışmanlık hizmeti almak en iyi sonuç almanızı sağlayacaktır.Sağlık Kitabı Google News
Etiketler

Çağlar Yıldız

Sağlık Kitabı; En Son Çıkan Güncel Sağlık Haberleri, Hastalıklar Hakkında Bilgiler, Tedavi Yöntemleri, Çocuk Sağlığı, Cilt ve Bakım Gibi Konular Hakkında Bilgiler Verir.

İlgili Makaleler

3 Yorum

  1. test

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı