Ciltte Kırışıklığa Mezolifting


Sağlık Kitabı Google News


İnstagram Sayfamızı takip etmeyi unutmayın! Sağlık Kitabı İnstagram

Mezolifting; yüz, boyun cildi ve el sırtındaki ince çizgilerin tedavisi ve cildin genel olarak gençliğinin arttırılması amacıyla, cilt içine küçük enjeksiyonlar halinde, cilt gençleştirici kokteyl verilmesi esasına dayanan bir tedavi yöntemidir.
Cilt; epiderm ve derm olarak, iki tabakadan oluşmuştur. Epiderm 0.2 mm., derm ise, 4 mm kalınlıktadır. Epidermi; epitel hüccrelerinden oluşur ve kan damarı içermez. Dermiş ise; çizgisiz kas dokusu lifleri, yağ dokusu, bağ dokusu ve cilde elastikiyetini veren elastik ve kollajen lifleri içerir. Cildin kırışmasından sorumlu böl-ge, dermidir. Dermişin alt tabakasında, tek ara olarak yerleşmiş fibroblast hücreleri bulunur ve bu hücreler, liflerin sentezlenmesinden sorumludur. Bu nedenle; cilt gençleştirme tedavilerinde, özellikle fibroblast aktivatör- leri kullanılmalıdır.
Cildimizin yaşlanmasındaki faktörler; yaş, güneş ışığı ve ültraviyole, zararlı etkenler, kirli hava, sigara içmek, anioksidanlar, stres gibi sıralanabilir. Bu etkenlerle, cildin dayanıklılığını ve esnekliğini sağlayan doku ve liflerin yapısal bozulmaya uğraması ile yüz ve boyun çizgileri oluşur. Bu çizgiler özellikle; ağız ve dudak çevresi, göz kenarı, yanaklar, boyun ve alında oluşur. Tedavide ise; derialtına mikro enjeksiyon yöntemi ile hücre yenilenmesini ve yeni liflerin sentezini sağlayan, serum enjekte edilir. Serum; içerik olarak antioksidan vitaminleri, (A,E ve C vitamini) oliga elementleri, çinko ve kobalt minerali ve proteinleri içerir.
Kullanılan yüksek polimerize protein molekülünün, yapılan çalışmalarda deriyi “scatrizan” etkilerden koruduğu ve restorasyon yapıcı, etkide olduğu bildirilir. Ayrıca; yeni sen- tezlenen elastin ve “kollajen” lifleri ile cildin elastikiyeti artmakta, cilt daha fazla su tutarak, nem oranını arttırmakta, daha parlak ve taze bir görünüme kavuşmaktadır.
Tedavi; uygulanacak bölgeye ve yaşa göre düzenlenen seanslarla uygulanır. İşlem, haftada bir veya iki kez uygulanabilmektedir. Seans süreleri, yaklaşık bir saat kadardır.
Uygulamadan önce; lokal aneste- zik kremle cilt, işleme hazırlanır ve acı duyulması engellenir.
Mezolifting yöntemi, her yaşa uygulanabilir. Genç yaşlarda başlanması durumunda, cildi hep genç tutarak, yaşlanmanın gecikmesini sağlamak mümkündür. Ayrıca; bu yöntemle, yeni oluşan ve renkleri henüz pembe olan “stria” yâni cilt çatlaklarının da tedavisi yapılabilmektedir.Sağlık Kitabı Google News

“Ciltte Kırışıklığa Mezolifting” için bir cevap

  1. test

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.