Çocuk Sağlığı

Çocuk Yogasının Faydaları

Sağlık Kitabı Google News


İnstagram Sayfamızı takip etmeyi unutmayın! Sağlık Kitabı İnstagram

Çocuklar İçin Yoga; Yetişkin yogasından farklı olarak çocuk yogası daha dinamik ve oyun havasında uygulanır. Bir hikaye konusu planlanır ve bu doğrultuda çocuktan anlatılan hikaye içinde geçen canlı cansız nesneleri canlandırmaları istenirken yoga pozlarını yapmaları sağlanır, çocukların hikayeyi geliştirmede katılımcı olmaları sağlanır. Bu durum çocuğun anlatım becerilerinin gelişimini kolaylaştırır

Seans sonunda çocuktan seans içinde en sevdiği yoga pozlarını gösterme şansına sahip olması gibi uygulamalar, çocuğun güvenini artırır ve tabii ki birlikte eğlenceli bir şekilde öğrenme ayrıca sosyal becerilerini geliştirmede yardımcı olur.

Çocuk Yogası
Çocuk Yogası

Yoganın Çocuklar için yararları;

Çocuklar İçin Yoga - Çocuk Yogasının Faydaları
Çocuklar İçin Yoga – Çocuk Yogasının Faydaları

Çocuk yogası bedenleri gelişmekte olan çocuklarda esneklik, güç ve dengeyi artırmada çok yararlı olur. Bu durum çocuklarda odaklanmayı kolaylaştırır.

Çocuk Yogası
Çocuk Yogası

-Çocuklar farklı pozları eğlenceli bir ortamda öğrenerek koordinasyon ve beden beden algısı-farkındalığını geliştirir.

Çocuk Yogası
Çocuk Yogası

– Konsantrasyonu ve hafızayı geliştirir ve sakinlik duygusu yaratır. Görsel ve yaratıcı kreasyonları iyileştirir.

Çocuk Yogası
Çocuk Yogası

-Çocukların seanslarda sağladığı gevşeme ve dikkatlilik teknikleri – dinlenmenin beynin yeni öğrenmeleri entegre etmesine ve stres, kaygı, öfke ve korkuyu yönetmesine izin vermenin önemini göstermelerinde etkili olur.

Çocuk Yogası
Çocuk Yogası

-Dikkatli dinleme ve görme becerilerini cesaretlendirir Talimatlar Eylemlerin ve pozların tekrarlanması ve adlandırılmasının çok olması nedeniyle, isimler, edatlar ve fiiller için erken kelimelerin öğrenilmesine yardımcı olur.

Facebook sayfamızı beğenmeyi unutmayın! Sağlık Kitabı FacebookSağlık Kitabı Google News
Etiketler

Çağlar Yıldız

Sağlık Kitabı; En Son Çıkan Güncel Sağlık Haberleri, Hastalıklar Hakkında Bilgiler, Tedavi Yöntemleri, Çocuk Sağlığı, Cilt ve Bakım Gibi Konular Hakkında Bilgiler Verir.

İlgili Makaleler

12 Yorum

  1. test

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı