Şifalı Bitkiler

Damarları Besleyen Besinler Nelerdir

Damar Tıkanıklığı Tedavisi, Kılcal Damar Tıkanıklığı Hakkında Bilgiler

Sağlık Kitabı Google News


İnstagram Sayfamızı takip etmeyi unutmayın! Sağlık Kitabı İnstagram

Damarları besleyen besinler nelerdir, damar tıkanıklığına iyi gelen bitkiler nelerdir gibi damar problemleriyle ilgili soruların cevabını bu makalemizde vereceğiz.

Damarları Besleyen Besinler Nelerdir

Alıç

Alıç kalp üzerine olumlu etkileri olan bir bitkidir. Koroner damarları genişleterek “P vitamini” açısından zengin olan bitki bu vitaminler sayesinde kan dolaşımını arttırır. P vitamini en güçü antioksidanlara sahip olduğu için kalp ağrılarına, kalbin oksijen alımına iyi gelmektedir.

Soğan ve Soğan Suyu

Soğan suyu da tıkalı kalp damalarını açmada faydalı bir besindir. Kolesterolü düşürmeye yardımcı olur. Uzun süreli kullanımlarda vücuttaki yağları eritmektedir.

Damarları Besleyen Besinler Nelerdir?
Damarları Besleyen Besinler Nelerdir?

Sarımsak

Bu da aynı alıç gibi koroner damarları genişleten bir üründür fazla alınmamalıdır ama sürekli olarak alınmalıdır. Bu şekilde ciddi şekilde faydalı olabilir.

Havuç

Alzheimer hastalığına iyi gelen havucun kalp ve damar tıkanıklıklarına iyi geldiği söylenmektedir. Havuç beta kerotenin içermektedir ve böylelikle kanın pıhtılaşmasına karşı etkin rol oynamaktadır.

Ceviz ve Ceviz Suyu

Damarlar ve kolesterol için yararlıdır içindeki demir sayesinde güç vermektedir.

Bal

Bal derken burada orjinal arı balından bahsediyoruz, reklamlara şuraya buraya inanıp sahte ballar alarak kendi sağlığınıza hiçbir faydası olmadığı gibi bir cebinizi ateşe sokmayın sorun soruşturun ve gerçek balı aldığınızda bu damar açıcı olarak kullanılabilir mucize bir besindir.

Elma Sirkesi

Doğal bir yaşam iksiri olan bu besinimiz de sayılamayacak kadar çok olan vitaminler içermektedir özellikle elma kabuğundaki vitaminleri yazmaya kalksam sanırım sayfa dolabilir.

Nar

Tansiyon düşürücü etkisi vardır dikkatli kullanılmalıdır özellikler nar suyu şeklinde kullanılacaksa.

Ökse Otu

Damarlardaki kireçlenmeyi önlemektedir. Damar genişletici özelliği vardır, spazm önleyicidir ve tansiyon düşürücü etkisi vardır. Özellikle damar sertliğine karşı çok yararlı olan bir besindir. Sinirsel sisteme faydası bulunmaktadır.

Siyah Çekirdekli Üzüm

Kan damarlarını onarmayla ünlüdür mucize gibi bir besindir.

Karahindiba

Kalp çarpıntılarına karşı iyi gelmektedir. Kalbi güçlendirici etkisi vardır. Bilimsel terimleri yazma ihtiyacı hissetmiyorum sonuçta sizlere en iyi şeyi en kolay yoldan öğretmek amacıyla bunları yazıyorum anlayamayacağınız şeylerle yazıyı doldurmak bana çok anlamsız geliyor açıkçası. Potasyum açısından çok zengindir.

Facebook sayfamızı beğenmeyi unutmayın! Sağlık Kitabı FacebookSağlık Kitabı Google News
Etiketler

Çağlar Yıldız

Sağlık Kitabı; En Son Çıkan Güncel Sağlık Haberleri, Hastalıklar Hakkında Bilgiler, Tedavi Yöntemleri, Çocuk Sağlığı, Cilt ve Bakım Gibi Konular Hakkında Bilgiler Verir.

İlgili Makaleler

61 Yorum

  1. test
  2. selamun aleyküm bu web sitesi yeminle dikkatimi çekti, paylaşımların devamını bekliyorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı