Diyet ve Beslenme

Diyet Yapmadan Zayıflama Yolları

Sağlık Kitabı Google News

Artık fazla kilolarınızdan kurtulmak için sıkıcı gelen diyetleri uygulamak zorunda değilsiniz. Kendi bünyenize uygun kaliteli ve düzenli bir beslenme programı ile fazla kilolarınızdan daha kolay kurtulabileceksiniz. Diyet yapmadan zayıflamanın yolları nelerdir? Öncelikli yapılması gereken yemeğinizin sizin için özel bir zaman olduğunun farkına varmalısınız.

Yemeğe başlamadan önce kendinize 15-20 dakika bir zaman dilimi belirleyerek bu süre içerisinde acele etmeden yavaş bir şekilde beslenmeye çalışın ve bunu alışkanlık haline getirin. Bu sayede fazla yemek yeme sorununuz ortadan kalkacaktır. İyice çiğnenen lokmaların sindirimi daha kolay olduğu için kilo almaya da engel olacaktır. Yemek yenirken acele etmeden tadını çıkartarak yemek daha doğru olacaktır. Hızlı beslenildiği takdirde vücut daha fazla besine ihtiyaç duyacaktır ve açlık hissi artacaktır.

Gelişme çağındaki çocukların ve yetişkinlerin yani her bireyin güzel bir şekilde uyuması gerekmektedir. Yeteri kadar uyku kişinin genel sağlığı açısından olduğu kadar yaşamın her aşamasında faydası ihmal edilemeyecek kadar önemlidir. Az uyuyan bir kişinin beslenmesi ve günlük hareketlerinin miktarını olumsuz yönde etkileyeceği düşünüldüğü zaman zayıflamak isteyen her bireyin kesinlikle uyku süresine dikkat etmesi gerekmektedir.

Bireyler boş vakitlerinde oyalanmak için yemek yemeyi tercih ediyor fakat bunun yerine yürüyüş yapması birey için daha faydalı olacaktır. Kişinin hareketlilik oranının artmasının beraberinde harcanan kalori miktarı artış gösterecek ve bunun beraberinde beslenme düzeni ile uygun oranda kalori alımı ile kilo vermenin önünde hiçbir engel kalmayacaktır. Sebze ağırlıklı beslenmek insanın tüketilen posa miktarını artıracaktır. Sebzeler düşük kalori içerdiği için diyet listelerinde ön plana çıkmaktadır.

Kalori kısıtlamak için akşam yemeklerinde sebze ağırlıklı tüketmek gerekmektedir. İnsanların en büyük yanlış düşüncesi çorbalar beni doyurmuyor olacaktır. Et ve et suyu ile yapılan çorbalar hem besleyici hem de sindirim sisteminin dostu besinler arasındadır. Çorbalara eklenecek olan taze sebzeler kalori oranını arttırmadan besleyici değerlerini artıran içeriklerdir.Sağlık Kitabı Google News
Etiketler

Çağlar Yıldız

Sağlık Kitabı; En Son Çıkan Güncel Sağlık Haberleri, Hastalıklar Hakkında Bilgiler, Tedavi Yöntemleri, Çocuk Sağlığı, Cilt ve Bakım Gibi Konular Hakkında Bilgiler Verir.

İlgili Makaleler

13 Yorum

  1. test

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı