Şifalı Bitkiler

Ender Saraç Yüksek Kolesterol Nasıl Düşürülür? Kolesterol Düşürücü Bitkiler

Sağlık Kitabı Google News


İnstagram Sayfamızı takip etmeyi unutmayın! Sağlık Kitabı İnstagram

Ender Saraç YÜKSEK KOLESTEROL İçin Bitkisel Çözüm

Ender Saraç, Doğanın Şifalı Eli adlı kitabında bazı bitkisel çözüm önerilerinde bulunuyor. Bu yazımızda Ender Saraç’ın yüksek kolesterol için önerdiği tavsiyelerden bahsetmek istiyoruz. Burada kısaca bir özet vereceğiz, konu hakkında geniş bilgiyi Doğanın Şifalı Eli kitabında bulabilirsiniz.

Ender Saraç Yüksek Kolesterolün Sebepleri Nelerdir?

Ender Saraç, fazla kolesterolün en önemli sebeplerini genetik eğilim, stres, yanlış beslenme ( hayvansal ve doymuş yağların, şekerli gıdaların aşırı tüketilmesi) ve buna bağlı olarak fazla kilo ve hareketsizlik olarak vurguluyor. Yağ yememeye dikkat ettiğiniz gibi, yağ yakmaya da önem vermelisiniz, çünkü yağ yememek gibi yakmak da önemlidir.

Yüksek Kolesterol için Faydalı Bitkisel Destekler

Yüksek kolesterol için soya lesitin, omega-3 yağı, ayurveda tabletleri, lifli preparatlar, üzüm çekirdeği özü (grape seed extract), greyfurt, enginar ve ananas hapları, chlorella faydalıdır.

Yüksek Kolesterol için Faydalı Bitki çayları

Yüksek kolesterol için bitki çayları arasından Ender Saraç yeşil çay, zencefil, biberiye, kuşburnu, kekik çaylarının içilmesinin olumlu etkisi olduğunu söylüyor.

Yüksek Kolesterol için Faydalı Baharatlar

Kolesterol şikayeti için zencefil, biberiye, kekik, kırmızı pul biber, sivribiber çok yararlıdır.

Yüksek Kolesterolü Olanlar Nasıl Beslenmeli?

Beslenmede özellikle yemek aralarında bol miktarda sıcak su ve bitki çayı içmenin önemli olduğunu söylüyor Dr. Ender Saraç.

Beslenmede Dikkat etmeniz gerekenler:
Gece yoğurt ve peynir yememelisiniz
Akşam vakti geç ve ağır beslenmeyin
Yeşil lifli yapraklı sebzeleri bolca tüketmeye özen gösterin ( özellikle yulaf ezmesi, kepek ve kepekli ürünler, çavdar ve çavdarlı ürünler, lifli veya bağırsaklarda posalı etki gösteren özel preparatlar)
bol taze sebze ve meyve, soya fasulyesi, kekik suyu, yosun (deniz ve tatlı su), derin deniz balıkları, kontrollü ölçüde zeytinyağı ve bitkisel yağlar, taze yeşil salatalar, limon, taze narenciye ve kivi genelde kolesterolü düşürmede yardımcı besinlerdir.

Yüksek Kolesterolü Olanlar Neler Yapmalı, Nasıl Yaşamalı?

Ender Saraç düzenli yapılan ve aşırı yorucu olmayan spor ve egzersizin kolesterolü düzenlemek için faydalı olduğunu söylüyor. Spor ve egzersiz özellikle sabah 06.00-10.00 saatleri veya 18.00-22.00 saatleri arasında düzenli yapılmalıdır. Ender Saraç günde 30-45 dakika egzersiz yapılmasını öneriyor.

Ender Saraç, egzersiz süresinin ve düzenli yapılmasını özellikle vurguluyor. Eğer ezgersiz 20 dakikayı geçmiyorsa yağların yeterince yakılmasını sağlamaz. Benzer şekilde bütün gün hareketli olsanız bile düzenli spor yapmazsanız yağların yeterince yakılmasını sağlayamazsınız. Araştırmalara göre beden ortalama 20 dakika tempolu hareket veya spordan sonra yağları yakmaya başlıyor.

“Ben hep ev işi yapıyorum, tüm gün evde hareketliyim” diyen hastalarına Ender Saraç mutlaka en az 20 dakika ve hafif terleten bir egzersiz yapmalarını öneriyor.

Ender Saraç, aşırı rahatlık ve tembelliğin sonumuz olabileceğin söylüyor. Kolesterol problemini sadece yağlı gıdalara bağlamayın, genetik faktörler, stres ve hareketsizlik de çok önemlidir.

Ender saraç ilaç kullanımı konusunda da uyarıyor. Hayatınızı yalnızca kimyasal kolesterol ilaçlarına teslim etmemeniz gerektiğinizi, çünkü uzun süreli ve yüksek dozlu kolesterol ilaçlarının yan etkileri olduğu konusunda uyarıyor. Eğer kolesterolünüz hiçbir şekilde düşmüyorsa, ilerde büyük sorunlarla karşılaşmamak için uzmana görünmelisiniz.Sağlık Kitabı Google News
Etiketler

Çağlar Yıldız

Sağlık Kitabı; En Son Çıkan Güncel Sağlık Haberleri, Hastalıklar Hakkında Bilgiler, Tedavi Yöntemleri, Çocuk Sağlığı, Cilt ve Bakım Gibi Konular Hakkında Bilgiler Verir.

İlgili Makaleler

5 Yorum

  1. test

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı