Genel Sağlık

Evde Doğal Kirpik Uzatma Yöntemleri

Sağlık Kitabı Google News


İnstagram Sayfamızı takip etmeyi unutmayın! Sağlık Kitabı İnstagram

Evde doğal kirpik uzatma yöntemleri hakkında yazımızı sizinle paylaşıyoruz. En çok kullanılan yöntemler olan Yumurta Akı İle, Vazelin İle ve Badem Yağı İle Kirpik Uzatma yöntemlerini açıklayacağız.

Evde Doğal Kirpik Uzatma Yöntemleri

Yumurta Akı ile Kirpik Uzatma

Yumurta akı çok güçlü bir protein deposudır. İçeriğinde bol oranda fosfat, kalsiyum, potasyum ve demir bulunur. Gene kulak temizleme pamuğu kullanarak yumurta akı kirpiklere sürülür. Tüm kürlerde olduğu gibi tertipli kullanım şarttır. Sabah akşam günde iki kere olmak üzere kirpiklere sürülmesi tavsiye edilir.

Vazelin ile Kirpik Uzatma

Vazelin ham petrolden üretilen macun kıvamında bir yağdır. Vazelin kirpik uzatma konusunda da destekdır. Kulak temizleme pamuğuyla köklerden uçlara uygulanır. Kirpikleri nemlendirip canlı görünmelerini sağlayacak ve  kırılmalarını engelleyecektir. Kullananlar tertipli kullanımda 4 haftada etkisini gösterdiği yönünde hemfikir.

Uzun Kirpikler
Uzun Kirpikler

Kirpik Fırçalama ile Kirpik Uzatma

Kirpikler düzenli olarak saç tarar gibi taranır .Saçlar taranırken saç köklerini harekete geçip kan dolaşımının artmasını sağlar. Kan dolaşımının artması saçın çıkmasını uyararak hızlı uzamasına destek sağlar. Kirpiklerinizi de fırçalayarak tıpkı saçlarınız benzer biçimde köklerini

Badem yağı ile kirpik uzatma

Badem yağı sadece kirpiğe değil, saç ve kaş içinde kullanılır. Badem yağının içinde bulunan E ve D vitaminleri yanı sıra kalsiyum ve magnezyum gibi minerallerde bulunur. Bu bileşenler hem kıl kökünün beslenmesine destek sağlar hem de var olan kıl köklerinin daha sağlıklı uzamasını sağlar.Badem yapı kirpik kökünde bulunan derinin yumuşamasını ve kıl köklerinin hava almasını sağlar. İçinde bulunan bileşenleri sayesinde kıl kökleri daha hızlı uzarken bununla birlikte kirpiklerde yaşanan kopmalar en aza indirgenmiş olur.Badem yağının evde uygulaması da son derece kolay ve pratiktir.

Öncelikle badem yağını sürmeden önce gaslınüzde makyaj olmamasına dikkat etmelisiniz. Eğer gözünüzde makyaj varsa iyice temizlemelisiniz. Göz çevresini temizledikten sonrasında ister kulak çubuğuyla, ister bir fırça desteği ile isterseniz elinizde badem yağını kirpiklerinize uygulayabilirsiniz. Badem yağını özellikle gece yatmadan önce uygularsanız, bütün gece boyunca kirpik köklerinize nüfuz edecektir. Sabah uyandığınızda yüzünüzü ılık suyla yıkayarak badem yağını çıkarabilirsiniz.

Beslenme

Dengeli bir rejim kirpik büyümesi dahil vücudunuzun fonksiyonlarını sağlıklı bir halde yerine getirmesini sağlar. Kirpiklerinize daha güçlü bir görünüm için B vitamini içeren gıdalara özellikle biotin içeren yiyecekler yemeye özen gösterin. Araştırmalar gösteriyor ki, biotini gmeşhurk rejim sıralamasında artıranların veya hap olarak alanların kirpikleri ve saçları daha hızlı uzuyor. Biotin eksikliğinin erken ve hızlı kirpik yitirilmesine yol açmış olduğuna dair deney neticeları mevcuttur. Biotin organik olarak maya, karaciğer, karnabahar, somon, muz, havuç, yumurta sarısı, sardalye, baklagiller ve mantarda bulunur.

Facebook sayfamızı beğenmeyi unutmayın! Sağlık Kitabı FacebookSağlık Kitabı Google News
Etiketler

Çağlar Yıldız

Sağlık Kitabı; En Son Çıkan Güncel Sağlık Haberleri, Hastalıklar Hakkında Bilgiler, Tedavi Yöntemleri, Çocuk Sağlığı, Cilt ve Bakım Gibi Konular Hakkında Bilgiler Verir.

İlgili Makaleler

8 Yorum

  1. test

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı