Evde Egzersiz Programı ve Hareketleri

Evde Egzersiz Programı ve Hareketleri

Sağlık Kitabı Google News


İnstagram Sayfamızı takip etmeyi unutmayın! Sağlık Kitabı İnstagram

Kimi insan maddi zorluklar kimi insan ise vakit darlığı nedeniyle ne yazık ki spor yapamıyor. Oysa ki hem erkek hem de kadınlar için evde çok kısa zaman harcayarak hem de ücretsiz şekilde egzersiz yapmak mümkün. Sadece günde 20 dakika ayırarak ev ortamında egzersiz yapmaya ne dersiniz?

Şimdi sizlere kısa kısa evde yapabileceğiniz egzersiz hareketleri ve programı hakkında kısaca bilgi vermek istiyorum.

Yürüyüş Yapmak: Sporun temel hareketlerinden biridir. Evde yürüyüş yapmak için bir koşu bandına ihtiyacınız olacak. Eğer koşu bandına sahip değilseniz, evinize yakın bir yer seçmeye dikkat ederek, her gün en az yarım saat yürüyüş çok etkili sonuçlar doğurur. Terlemeden yapılan yürüyüşlerin yararlı olmayacağını göz önünde bulundurarak, hızlı tempoda yürüyüş yapmaya özen gösterin.

Bir tur yürüme, bir tur koşma taktiğini kullanarak daha verimli bir sonuç elde edersiniz. Şunu mutlaka hatırlatmak isterim; eğer göbek ve simit bölgesinde oluşan yağları yok etmek istiyorsanız bu bölgeler ilk yarım saatten sonra erimeye ve küçülmeye başlar.

Mekik: Egzersiz hareketleri arasında, karın kaslarını geliştiren en etkilisidir. 8 tekrarla başlayabileceğiniz bu harekette, yere sırt üstü uzanın ve ellerinizi başınızın arkasında birleştirin. Bacaklarınızı hareket ettirmeden, yarım bir şekilde doğrulun ve tekrar yatın. Vücudunuz gelişim gösterdikten sonra, bu hareketi tam doğrulma şeklinde yapmaya çalışın. Çenenizin gövdenize değmemesine özen göstermelisiniz.

İlk başlarda işi biraz kolaylaştırmak ve kasların yavaş yavaş ısınmasını ve gelişmesini sağlamak için kendinizi fazla yormamak adına çaba gösterin derim.

Süper Adam Hareketi: Bu hareket ile sırt kaslarınızı geliştirirsiniz. Yere yüzükoyun uzanın ve ellerinizi, avuçlarınız yere değecek şekilde ileri uzatın. Bacaklarınızın düz konumunu bozmadan ayaklarınızı yukarı kaldırın. Kaslarınızı zorlayana kadar o pozisyonda kalmaya özen gösterin. Daha sonra gevşeyin ve hareketi tekrar edin. Kaslar geliştikçe tekrar sayısını artırmalısınız.

Süpermen Hareketi

Squat Hareketi: Türkçe anlamı çömelme demektir. Squat yani çömelme hareketi düzgün bir şekilde yapıldığında özellikle alt vücudu çalıştıran çok etkili bir harekettir. Alt vücut için temel bir hareket olduğu söylenebilir. Özellikle zayıflama yöntemleri arasında çok önemli bir yeri vardır ve özellikle spor salonlarına yazılan ve kilo vermek istiyorum diyen kadınlara yazılan bir harekettir.

Squat Hareketleri
Squat Hareketleri

Kalça Kaldırma Hareketi: Bu hareket sayesinde, sırt, bel ve kol kaslarınızı geliştirirsiniz. Sırt üstü uzanıp dizlerinizi kırın. Elleriniz yere paralel bir şekilde durmalıdır. Bu pozisyonda, kalçanızı yukarı kaldırın. Kaslarınız zorlanana kadar o şekilde kalın ve daha sonra gevşeyin. Tekrar sayısını 8 olarak ayarlarsınız.

Kalça Hareketleri
Kalça Hareketleri

Bu yazı evde egzersiz programı erkek bayan yaparak zayıflama aletleri hareketleri yürüyüş bacak karın omuz kanat nasıl yapılır gelişir erir düzelir forma sokulur girer başlangıç sırt resimli teknikleri yaparak  yapabileceğimiz zayıflanır mı nasıl yapılır aleti evde egzersiz ne zaman ne kadar ne sıklıkla yapılmalı öncesi nasıl ısınabiliriz kardiyo egzersizleri nelerdir hakkında kısaca bilgi vermek için yazılmıştır.Sağlık Kitabı Google News

“Evde Egzersiz Programı ve Hareketleri” için 9 cevap

  1. test

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.