Şifalı Bitkiler
Trend

Evde Röfle Nasıl Yapılır Anlatımlı Yapımı

Sağlık Kitabı Google News


İnstagram Sayfamızı takip etmeyi unutmayın! Sağlık Kitabı İnstagram

Hanımlar güzellikleri ve bakım konusunda ödün vermek istemez lakin çoğu zaman bu güzellik sevdası pahalıya mal olabilir. Çoğu zaman ne yazık ki haddinden fazla miktarda parayı kuaför ve güzellik merkezlerine ödüyoruz. İşte bu sebeple biraz ev ekonomisi yapalım dedik ve sizlere evde röfle yapma konusunda bilgi vermek istedik.

Bu yazımızda sizlere evde nasıl röfle yapacağınız hakkında bilgi vermek istiyorum. Evde ucuz şekilde röfle yapımının püf noktaları yazımızda.

Röfle Nedir?

Röfle, saçlara kendi renginden 1-6 ton arasında değişecek şekilde yapılan renklendirme işlemidir. Küçük tutamlar halinde ayrılan saçlara hazırlanan boya uygulanır ve gerektiği kadar bekletilir. Esmer insanlarda saçı yumuşatmak için kullanılan röfle, açık tenlilerde daha farklı görünümler sağlayabilir.

Evde Röfle Nasıl Yapılır?

Şimdi sizlere kısa kısa evde röfle yapmanın aşamalarını detaylıca anlatacağım. Kolayca sizde ev ortamında röfle yapabilirsiniz.

– Öncelikle röflenin rengine karar vermeniz gerekmektedir. Eğer doğal bir görünüm istiyorsanız saçınızın 1 ya da 2 ton açık rengini seçmeniz ideal olacaktır. Çok fazla açık bir renk seçmeniz durumunda röfle abartı ve yapay duracaktır.

– Birçok markanın röfle seti vardır ve bir mağazaya gidip size en uygun gelen ürünü satın alabilirsiniz. Ürünün nemlendirici özelliği olması ve içinde yıkama sonrası kullanabileceğiniz bir bakım kremi yer alması sizin için daha iyi olacaktır.

– İşleme başlamadan önce üzerinizdeki giysiyi ve uygulama yaptığınız alandaki döşemeyi koruma altına aldığınızdan emin olmalısınız. Eski bir şeyler giyinebilir ya da önlük takabilirsiniz. Yine büyük bir poşeti yırtıp kafanızdan geçirebilir ve omzunuza kağıt havlu koyabilirsiniz.

– Röfle setinin içinden çıkan ürünler, eğer ilk kez kullanıyorsanız biraz karışık görünebilir. Bu sebeple başlamadan önce ürünleri inceleyebilir ve hatta kullanım kılavuzunu okuyabilirsiniz. Ayrıca herhangi bir nemlendirici ile deneme yapıp elinizi alıştırabilirsiniz.

– Birçok röfle setinin içerisinden röfle bonesi çıkacaktır. Eğer saçlarınız kısaysa en ideali bu boneyi kullanarak röfle işlemini uygulamanızdır. Ancak uzun saçlara sahipseniz folyo yöntemini kullanmanız daha uygun olacaktır. Eğer bone yöntemini kullanacaksanız öncelikle saçlarınızı arkaya doğru taramanız, sonra ise boneyi kafanıza geçirip önden bağlamanız gerekmektedir. Bu işlemin ardından setin içerisinden çıkan tığ ile ya da bazı ürünlerde fırçanın ucundaki kanca ile saç tutamlarını eşit aralıklarla çıkarmanız ve karışımı bu tutamlara uygulamanız gerekmektedir. İstenilen tona göre 20 ile 50 dakika arasında bekletilir ve ardından bone saçta iken saç durulanır. Folyo tekniğinde ise öncelikle folyolar hazırlanmakta ve istenilen tutamlar folyonun üzerine yayılıp ürün bu tutamlara uygulanmaktadır. 20 dakikadan sonra folyolardan biri açılarak kontrol edilmekte ve istenilen tona ulaşıldığında folyolar çıkarılıp saç durulanır.

Saçınızı duruladıktan sonra röfle setinin içerisinden çıkan ya da ayrı satılan bakım kremlerini uygulayarak saçınızın zarar görmesine engel olabilirsiniz.

Bitkisel Doğal Röfle Tarifi

Limon suyunun doğal ağartma özelliği vardır. Böylece saçınızın rengini açabilir ve doğal olması sebebiyle saçınıza da zarar vermemiş olursunuz. Bunun için birkaç limonu küçük bir kaseye sıkmalı ve ardından limon suyunu belirlediğiniz tutamlara bir fırça yardımıyla ya da parmaklarınızla sürmelisiniz. Ardından açılma işlemini aktif etmek için güneşte 20-30 dakika oturmalısınız. Burada dikkat etmeniz gereken bu işlemin açık renk saçlarda daha iyi duracağı gerçeğidir. Çünkü koyu renkli saçlarda turuncu ya da cırtlak bir renk ortaya çıkabilmektedir.

Evde Röfle Yapmanın Püf Noktaları

Saçınıza röfle işlemi uygulamadan önceki gün saçınızı iyice nemlendirin. Böylece saçınızı uygulayacağınız kimyasal işlemden koruyabilirsiniz.

Eğer saçınız yakın zamanda çok fazla işlem gördüyse, güçlü bir kimyasal yapısı varsa ya da çok koyu renkteyse röfle işleminin kuaför salonlarında yapılması daha uygun olabilir.

Röfle işlemi her zaman kuru saça uygulanmalıdır. Ayrıca saçınızı uygulamadan 1 ya da 2 gün önce yıkamış olmanız daha iyi olacaktır.

Bu yazı evde röfle yapımı yapmak nasıl yapılır yapımı izle seti yapanlar cilası boyama balyaj evde röfleyi kapatmak yapmak için gerekli malzemeler yapılışı yapmanın püf noktaları yapmak için resimli teknikleri kadınlar kulübü hakkında kısaca bilgi vermek için yazılmıştır.Sağlık Kitabı Google News
Etiketler

Çağlar Yıldız

Sağlık Kitabı; En Son Çıkan Güncel Sağlık Haberleri, Hastalıklar Hakkında Bilgiler, Tedavi Yöntemleri, Çocuk Sağlığı, Cilt ve Bakım Gibi Konular Hakkında Bilgiler Verir.

İlgili Makaleler

12 Yorum

  1. test
  2. selam arkadaşlar bu web sitesi inanılmaz çok güzel, paylaşımların devamını bekliyorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı