Genel Sağlık

Evde Sağlıklı Kalmanın Yolları

Sağlık Kitabı Google News


İnstagram Sayfamızı takip etmeyi unutmayın! Sağlık Kitabı İnstagram

Karantina döneminde günümüzün çoğu evimizde bilgisayar yada televizyon başında geçiyor. Yeteri düzeyde hareket edemiyoruz. Bundan dolayı kilo alıyor ve sağlığımızda problemler yaşayabiliyoruz.Özellikle kilo yüzünden bir çok insanın psikolojisi de olumsuz yönde etkileniyor.
Sosyalleşmede kısıtlı olunca insanın psikolojisi daha da olumsuz etkilenebiliyor. Evde keyifli ve sağlıklı vakit geçirmenin yöntemlerini sizler için sıraladık.

Kişisel Hijyene ve Ev Temizliğine Önem Verin

Kişisel hijyen ve yaşadığımız alanın temizliği büyük önem taşımaktadır. Düzenli duş almalı ve diğer hijyen kurallarımızı düzenli yapmalıyız.
Yaşam alanımızı temiz tutmalıyız. Evimizin düzenli temizliğini yapmalıyız. Temizlik malzemelerini özenle satın almamız gerekiyor.
Karantinada evde olduğumuz ve her şeyi dışarıdan söylediğimiz günlerde özellikle dışarıdan gelen paketleri dezenfekte etmeliyiz.

Plastik kaplar ev ve mutfak temizliğine size büyük kolaylıklar sağlayacaktır. Umuttemizlik.com.tr adresinden hijyen ürünlerini alabilirsiniz.

Evde Spor Yapmayı Unutmayın

Evde komşularınızı rahatsız etmeden yapabileceğiniz onlarca spor türü bulunuyor. Bedeni esnetmek, yediklerimizin yağ yığınına çevrilmemesi ve psikolojimin rahatlaması için spor yapmamız gerekiyor.
Basit ısınma teknikleri, patlayıcı kuvvet, esneme, yoga teknikleri ile spor ihtiyacınızı karşılayabilirsiniz.

Kitap Okumayı ve Beynin Egzersizlerini İhmal Etmeyin

Beyniminizi çalıştırmak ve vakit geçirmek için kitap okuyabiliriz. Kişisel gelişim, bilim, teknoloji ve romanları bolca okumaya vakit bulabiliriz.
Yeteri düzeyde kitap okumazsak zeka yaşımız gerilemeye başlamaktadır. Bir bütün olarak sağlığımızı koruyabilmemiz için spor ve beyinsel aktiviteler şarttır.

Evde Sağlıklı Kalmanın Yolları
Evde Sağlıklı Kalmanın Yolları

Sosyal Kalmaya Çalışın

Sosyal kalmaya çalışmalıyız. Arkadaşlarımız ve akrabalarımız ile internet üzerinden görüşme sağlayabiliriz.
Google meet, zoom, skype, whatsapp ve benzeri onlarca uygulama üzerinden ücretsiz görüşme sağlayabiliriz. Hatta bu uygulamalar üzerinden grup görüşmeleri yapabilirsiniz.

En kısa zamanda sağlıklı günlerimizin tekrar geri geleceğini umut etmekteyiz.Sağlık Kitabı Google News
Etiketler

Çağlar Yıldız

Sağlık Kitabı; En Son Çıkan Güncel Sağlık Haberleri, Hastalıklar Hakkında Bilgiler, Tedavi Yöntemleri, Çocuk Sağlığı, Cilt ve Bakım Gibi Konular Hakkında Bilgiler Verir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı