Fatma Girik Kimdir

Fatma Girik Kimdir

Fatma Girik (1943) Türk sinema oyuncusu. Figüran olarak oyunculuğa başladı. 1958’de başrol oyunculuğuna yükseldi. Memduh Ün’ün yönetmenliğini ya da yapımcılığını üstlendiği birçok filmde oynadı. Birlikte çalıştığı yönetmenler arasında Atıf Yılmaz, Metin Erksan, Halit, Refiğ, Feyzi Tuna gibi adlar da bulunan Fatma Girik, güzelliğine eklediği büyük oyun gücüyle Türk sinemasının en iyi oyuncularından biri olarak kendini kabul ettirdi. Başlıca filmleri: Keşanlı Ali Destanı (1965, Altın Portakal), Sürtüğün Kızı (1967, Altın Portakal), Ezo Gelin (1969, Altın Koza), Boş Beşik (1970, Altın Koza), Acı (1971, Altın Koza), Kuma (1974), Kızsın Toprak (1974), İntikam Meleği (1976). Yılanların öcü (1985), Gönül Dostları (1987), TV dizisi). 1989’da yapılan yerel seçimlerde Şişli Belediye Başkanı seçildi.


Hakkında Çağlar Yıldız

Sağlık Kitabı; En Son Çıkan Güncel Sağlık Haberleri, Hastalıklar Hakkında Bilgiler, Tedavi Yöntemleri, Çocuk Sağlığı, Cilt ve Bakım Gibi Konular Hakkında Bilgiler Verir.

Okudunuz mu?

Ofis Otomasyon Sistemleri

Ofis Otomasyon Sistemleri

Ofis otomasyon sistemleri veri işçilerinin ofisteki verimliliklerini artırmayı amaçlayan(tipik bir ofisin; iletişim, koordinasyon aktivitelerini düzenleyerek) …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir