FERRO-VİTAL Kompoze Draje


Sağlık Kitabı Google News


İnstagram Sayfamızı takip etmeyi unutmayın! Sağlık Kitabı İnstagram

FERRO-VİTAL Kompoze
Draje

Eczacıbaşı

Etken Madde(ler):
Ferro glukonat 200 mg, Vitamin B1 (Tiamin) 2 mg, Vitamin B2 (Riboflavin) 1 mg, Vitamin B6 (Piridoksin) 0.5 mg, Vitamin B12 (Siyanokobalamin) 5 mcg, Vitamin C (Askorbik asit) 25 mg, Vitamin B9 (Folik asit) 0.3 mg, Nikotinamid (Niasinamid) 10 mg

Piyasa Şekilleri:
50 drajelik ambalajlarda.

Kullanım Şekli:
Esansiyel hipokrom anemide günde 3×3-4 draje, gastrektomiden sonraki anemide günde 5×4 draje, enfeksiyöz hastalıklarındaki anemi ve pernisiyöz anemide günde 3×4 draje kullanılır. Ortalama günlük doz 3×2 drajedir.

Endikasyonları:
Demir ve vitamin eksikliğine bağlı anemilerde kullanılır. Esansiyel hipokrom anemi, kloroz, gebelik, laktasyon dönemindeki anemiler, ülseratif anemiler, pernisiyöz anemi, güçsüzlük, iştahsızlık, gelişim bozukluğu, sekonder anemi ve diğer anemi durumlarında endikedir.

Kontrendikasyonları:
Alkolizm, enfeksiyon, pankreas iltihabı, mide ülseri, barsak bozukluğu ve demir yetmezliğine bağlı olmayan anemilerde, rejyonal enteritis ve ülseratif kolitte kontrendikedir.

Yan Etkileri:
Gastrointestinal bozukluk ve karın ağrısı gibi yan etkiler görülebilir.

İlaç Etkileşimleri:
Antasit, süt ve süt ürünleri, yumurta, çay, tetrasiklin, fosfatlar ve kalsiyum tuzlarıyla aynı anda kullanılmamalıdır. Aşırı dozdan kaçınılmalı ve ışıktan korunmalıdır.Sağlık Kitabı Google News

“FERRO-VİTAL Kompoze Draje” için 2 cevap

  1. test

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.