Genel Sağlık

Fizik Tedavi Ne Demek

Sağlık Kitabı Google News


İnstagram Sayfamızı takip etmeyi unutmayın! Sağlık Kitabı İnstagram

Fizik Tedavi Ne demek; fizik biliminin konusu olan obje ve araçlarla yapılan tedavi. Çeşitli elektrik akımları, çeşitli görünür, görünmez ışınlar, kaplıca ve içme suları ile banyo ya da basınçlı hava, çeşitli masajlar, beden hareketleri hep fizik tedavide kullanılan araçlardır. Ancak tedavinin süresi, dozu ve yönteminin doktor tarafından belirlenmesi gerekir.

Hekim kontrolünden geçip tanısını almış hastalarımızın fizyoterapi muayenesini kendi evinde ücretsiz yapıp hastaya uygun fizik tedavi yöntemini belirliyoruz. İsterlerse kendi evinde Rehabilitasyon’a devam edebiliyoruz

Yatalak hastalara, belirli yaralanmalar sonucunda bazı fonksiyonlarını kaybetmiş hastalara, yaşlılığa bağlı vücut hareketleri kısıtlanmış hastalara fizik tedavi ve rehabilitasyon programları uygulanmaktadır. Özellikle; protezi bulunan ya da felç geçirmiş hastalar evde fizik tedavi ve rehabilitasyon hizmeti almak istemektedir.

Evde Fizik Tedavi ve Rehabilitasyonu hastaların hem psikolojik açıdan iyi hissetmelerine hemde hastanın daha rahat hareket edebilmesine sebep olmaktadır. Buda tedaviden alınacak başarı oranını arttıracaktır.Sağlık Kitabı Google News

Çağlar Yıldız

Sağlık Kitabı; En Son Çıkan Güncel Sağlık Haberleri, Hastalıklar Hakkında Bilgiler, Tedavi Yöntemleri, Çocuk Sağlığı, Cilt ve Bakım Gibi Konular Hakkında Bilgiler Verir.

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. test

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı