Fondöten Uygulaması İle Profesyonel Olun!

Fondöten Uygulaması İle Profesyonel Olun!

Sağlık Kitabı Google News


İnstagram Sayfamızı takip etmeyi unutmayın! Sağlık Kitabı İnstagram

Kusursuz bir tene sahip olmak için herkesin kendine göre yöntemleri vardır ancak ne yazık ki her zaman doğal sonuçlar ortaya çıkmaz. İşte hem doğal hem de etkileyici görünecek bir ten için fondöten uygulamasında dikkat etmeniz gereken şeyler!

İlk adım: Uyum!

Fondöten seçimi elbette ki ilk ve en önemli adımdır. Ten renginize kusursuz bir şekilde uyacak olan fondöteni bulmanız oldukça önemlidir. Bu noktada fondöteni elinizde ya da bileğinizde denemek size ideal rengi göstermeyecektir. En uygun rengi seçebilmek için fondöteni çene çizgisi ya da boyunda denemek gerekir. Ayrıca denediğiniz fondötene bir de gün ışığında göz atmalısınız.

Doğru doku

Fondöten uygulaması esnasında dikkat edilecek bir diğer nokta ise doğru doku. Doğru dokuyu seçmek için ilk olarak cilt tipinizi tanımalı ve buna göre bir fondöten yapısı seçmelisiniz. Örneğin kuru ciltler için likit ve kremsi, yağlı ciltler için ise ince yapılı ürünler tercih edilmelidir. Yağlı bir cilde sahipseniz mutlaka pudra uygulamasına dikkat etmelisiniz. İnce yapılı bir fondöten üzerine süreceğiniz pudra cildinizi daha mat gösterecektir.

Aksesuarlar

Makyajın her alanında önemli detaylar haline gelen aksesuarlar fondöten uygulamasında da büyük önem ifade ediyor. Fondöten uygulaması yaparken kullanılabilecek aksesuarlar arasında fırça ya da süngerler yer alıyor. Bu aksesuar seçimini de kullandığınız fondöten tipine göre yapmalısınız. Likit fondöten için kısa ve sık fırçalar, kremsi ürünler için nemli makyaj süngerleri, iyi bir kapatıcılık için de yassı fondöten fırçalarını tercih edebilirsiniz!

Son adım: Kontrol!

Fondötenin yüzünüzde doğal bir şekilde durmasını istiyorsanız kontrol adımı son derece önemli. Bu adımda katmanlı ya da çizgi çizgi bir görüntü olup olmadığına bakmalısınız. Bunu gün ışığında yaparsanız daha iyi bir sonuç elde edebilirsiniz. Yüzünüzü uygulama öncesinde yeterince nemlendirmediyseniz yine hoş bir sonuç elde edemezsiniz ve bunu kontrol adımında görebilirsiniz. Eğer yüzünüzde katmanlı bir görüntü varsa kullandığınız fırça ya da süngerin temizlenme zamanı gelmiş demektir.

Kalıcılık mı istiyorsunuz?

Tüm bu adımlara dikkat ederek ideal bir fondöten uygulaması yapabilir ve yüzünüzdeki lekeleri kaybederek rengi eşitleyebilirsiniz. Bunlarla birlikte fondöteninizin uzun süre kalıcı olmasını istiyorsanız tercih edebileceğiniz iki yöntem mevcut: makyaj bazı ve sabitleme spreyi. Makyaj bazı sayesinde fondötenin daha kalıcı olmasını ve mat görünmesini sağlayabilirsiniz ancak yine de bu ürünü de cilt tipinize göre seçmeniz gerekir.

Fondoten Uygulaması İle Profesyonel Olun
Fondoten Uygulaması İle Profesyonel Olun

Sabitleme spreyi ise makyaj sonrasında uygulanan bir yöntemdir ve uzun süre makyajınızın bozulmamasını sağlar. Aynı zamanda sabitleme spreyinin yerine saç spreyi kullanmayı da tercih edebilirsiniz ancak bu ürünleri kullanırken gözünüze kaçmamasına dikkat etmelisiniz. Spreyleri biraz uzaktan sıkmak ideal bir kullanım olacaktır.Sağlık Kitabı Google News

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.