Diyet ve Beslenme

Göbek Eriten Diyet Ve Egzersiz Programları

Sağlık Kitabı Google News


İnstagram Sayfamızı takip etmeyi unutmayın! Sağlık Kitabı İnstagram

Hoş bir görünüm kazanabilmek aynı zamanda sağlıklı bir yaşam sürebilmek için vücut kitle oranınıza bağlı kalarak ideal kilonuzda olmak için diyet ve egzersizler yapmalısınız. Başta kadınlar olmak üzere kilo problemi olan birçok kişi özellikle de yaz aylarının gelmesiyle fit ve hoş bir görünüme kavuşmak, sağlıklı bir yaşam sürebilmek için kendilerine uygun olup olmadığını düşünmeden diyet ve egzersiz uygulamalarını gerçekleştirmektedirler. Ancak bu durum tehlikeli olduğu gibi aynı zamanda sizlerin bilinçsiz ve hızlı bir şekilde kilo kaybetmenize de neden olabilmektedir. Bölgesel kiloları olan kişiler için farklı metotlar tercih edilebilirken özellikle de göbek eriten diyet ve egzersiz programları genellikle doğum sonrasında kadınların en çok tercih ettikleri uygulamalardandır.

Pek çok kişi daha hızlı kilo verebilmek ve vücuttaki sarkmaları önlemek için egzersiz programlarıyla da diyet listelerini desteklemektedir. Böylece sağlıklı bir şekilde ideal görüntüye ulaşabilmektedir. Ancak diyet programı uygulanırken spor yapılmadığında incelme özellikle ilk önce yüz bölgesinde meydana geliyor ve aşırı yağlı bölgelerde yine pek incelme gerçekleşmiyor. İşte bu nedenle özellikle de göbek ve bel bölgesine incelmeye sağlayacak olan özel hareketler ile sizler vücudunuzda kalori kaybının yağ dokusundan başlamasını istiyorsanız hem tükettiğimiz besinler hem de yapmış olduğunuz egzersizler ile fit bir görünüme sahip olabilirsiniz.

3 haftada etkisini gözlemleyebileceğiniz ve özellikle de göbek ve bel bölgesinde incelmeyi sağlayacak olan bir program ile sizler istediğiniz görüntüye sahip olacak diyet ve egzersize başladığınız günden 3 hafta sonra müthiş bir incelme ve değişim kaydedeceksiniz.

Göbek Eritme
Göbek Eritme

Mekik hareketinin doğru uygulanması sayesinde doğru nefes taktiğini uygulayarak göbeğiniz ve karnınızın içi acıyınca kadar sabah akşam bu hareketi gerçekleştirerek karın içinizdeki kasların güçlenmesini sağlarken yağ dokusunu harekete geçirir ve yağların yakılarak kas dokusuna dönüşmesini sağlayabilirsiniz.

Sopalı hareket ile iki elinizi sopaya geçirerek ayaklarınızı yere sağlam bir şekilde basıp süratli bir şekilde sağa ve sola doğru kalçanın yukarısını hızlı bir şekilde döndürerek istediğiniz görünüme sahip olurken yan bölgelerinizde incelmeyi gerçekleştirebilirsiniz. Hem göbeğinizin hem de bel ve boynunuzun etkili bir şekilde meydana çıkmasını sağlayabilirsiniz.

Göbek eriten diyet ve egzersiz programları uygulayacağınız diyet listesi ile de etkili bir şekilde fayda sağlayacaktır. Sabahları içeceğiniz ılık ballı ve limonlu suyunuz sonrasında gerçekleştireceğiniz yarım saatlik tempolu yürüyüş veya egzersiz ve akabinde gerçekleştireceğiniz duşta göbek, basen ve popo bölgesini sertçe ovarak dokuların hareketlenmesini sağlayın.

Kahvaltı öğününe geçildiğinde meyve porsiyonu ve birkaç saat sonra iki parmak genişliğinde kesilmiş taze dil peyniri yenilebilmektedir.

Öğle öğünün de bir porsiyon ızgara tavuk ve içerisinde roka bulunan yeşil salata yiyebilirsiniz. Öğle ve akşam arasında uygulayacağınız 2 ara öğünde ise 3-4 parça bisküvi ve ikinci ara öğünde 1 adet elma tüketebilirsiniz.

Akşam yemeğini sebze ağırlıklı geçirerek gece yatmadan önce bir bardak tarçınlı şekersiz ılık süt veya rezene çayı, yeşil çay gibi çay çeşitlerini tüketebilirsiniz.

Göbek eriten diyet ve egzersiz programları sayesinde sizler muhteşem bir görüntüye rahatlıkla sahip olabilecek ancak ideal görüntüye hızlı bir şekilde erişmek için diyet listenizden taviz vermeden uygulama gerçekleştirmelisiniz. Sağlıklı ve güzel bir görünüm için hızlı bir şekilde kilo kaybını yaşadıktan ve vücudunuzu yağ dokusundan çok kas dokusu ağırlıklı hale getirdikten sonra yapmanız gereken birazcık yiyip içtiklerinizin kalitesine dikkat etmek ve spor yaparak yaşamınızı sürdürmek olacaktır. Özellikle göbek eriten diyet ve egzersiz programları sayesinde vücudunuzda yalnızca göbek bölümünde değil tüm bölgelerde büyük bir değişim kaydederken daha önce hiç sahip olamadığınız incelikte bir karın bölgesine sahip olacak sarkmalar meydana gelmeden sıkı bir vücudun keyfini süreceksiniz.Sağlık Kitabı Google News
Etiketler

Çağlar Yıldız

Sağlık Kitabı; En Son Çıkan Güncel Sağlık Haberleri, Hastalıklar Hakkında Bilgiler, Tedavi Yöntemleri, Çocuk Sağlığı, Cilt ve Bakım Gibi Konular Hakkında Bilgiler Verir.

İlgili Makaleler

7 Yorum

  1. test

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı