Şifalı BitkilerGenel Sağlık

Göz Bulanıklığına Ne iyi Gelir Bitkisel Çözüm

Sağlık Kitabı Google News


İnstagram Sayfamızı takip etmeyi unutmayın! Sağlık Kitabı İnstagram

Özellikle bilgisayar ve telefon başında uzun zaman harcayan kişilerde oluşan bir durum olan göz buğulanması ve göz bulanıklığı için tedavi yöntemlerini sizlere aktarmak istiyorum.

Göz bulanıklığı, göz merceğinin ve göz retinasının normal görevlerini yerine getirememesi ile kişinin görme yetisini tam olarak hissedememesi ve bunun sonucunda; uzak veya yakını görememe, insanların yüzlerini tam olarak seçememe, baktığı yerlerde sürekli bulanık bir tablo görme durumuna denir.

Tıp dilinde fotokopi olarak adlandırılan ve çok aşırı derecede ışığa maruz kalınması ile ortaya çıkan hassaslaşma ve bunun kabinde gelişen ağrıların hissedilir boyuta gelmesi göz bulanıklığının nedenleri arasında yer almaktadır.

Göz Bulanıklığına Ne iyi Gelir?

Göz bulanıklığına karşı ilk önce normal tedavi ve arkasından ise beslenme konusunda kısaca bilgi verelim.

Görme Kırılım Tedavisi: Miyop, hipermetrop, astigmat gibi sadece kırılım sorunu olan veya bu sorunu içeren hastalıklarda; Gözlük kullanımı, Kontakt lensler, Lazer göz tedavisi, gibi cerrahi müdahaleler.

Kan Şekerinizi Dengede Tutun: Özellikle şeker hastaları bulanık görme durumu yaşamamak için kan şekerlerini dengede tutmalıdır.

Susuz kalınmamalıdır. Ağır egzersiz öncesinde ve sonrasında yeterince kalori alındığından emin olunmalıdır. Uzun süreli açlık çekilmemelidir. Tek seferde büyük öğünler yerine azar azar ama sık öğünler tercih edilmelidir.

Göz Bulanıklığına Bitkisel Çözüm

Sizlere şimdi şifalı bitkileri kullanarak, göz bulanıklığına karşı uygulanan doğal ve bitkisel çözümleri anlatmak istiyorum.

Malzemeler: Raziyane otu, Elma, Soğan, Mantar, Bal.

– Raziyane otu suda haşlandıktan sonra suyu süzülür. Elde edilen lapa bal ile karıştırılarak merhem kıvamına getirilir. Hazırlanan merhemden göz kapaklarına masaj yapılarak sürülür. Ayrıca süzülen su, tedavi boyunca yemek arası bir çay bardağı içilir.

– Gözde bulantıya karşı elma ezilerek lapa haline getirilir. Elde edilen lapa ısıtılarak göz kapağına konur. Ayrıca tedavi süresince aç karnına bol bol bal yenir.

– Göz bulanıklığında tedavi süresince soğan suyu göze sürme gibi çekilir.

– Gözlerde buğulanma ve bulanık görme için mantar sıcak suda kaynatılır. Süzülerek elde edilen sıvı ile göze kompres yapılır.

Bu yazı göz bulanıklığına iyi gelen besinler bitkiler damla ne iyi gelir ne denir doğal kesin bitkisel çözüm evde çare son tedavisi için dua ne yapılmalı nasıl geçer giderilir önlenir göz bulantısı testi gözün buğulanması buğulu görmesi buğu önleyici sprey buğulanma buğusunu önleme gözlerin bulanık bulutlu görmesi gözlerde bulanıklık bulanık görmeye hakkında kısaca bilgi vermek için yazılmıştır.Sağlık Kitabı Google News
Etiketler

Çağlar Yıldız

Sağlık Kitabı; En Son Çıkan Güncel Sağlık Haberleri, Hastalıklar Hakkında Bilgiler, Tedavi Yöntemleri, Çocuk Sağlığı, Cilt ve Bakım Gibi Konular Hakkında Bilgiler Verir.

İlgili Makaleler

20 Yorum

  1. test

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı