Göz Rengine Göre Makyaj Nasıl Yapılır?

Göz Rengine Göre Makyaj Nasıl Yapılır?

Sağlık Kitabı Google News


İnstagram Sayfamızı takip etmeyi unutmayın! Sağlık Kitabı İnstagram

Göz makyajı, kadın güzelliğinin en önemli detaylarından biridir. Doğru renkleri doğru biçimde uygulamak, doğru göz rengine doğru makyajı yapabilmek çok önemlidir. Aksi halde kullandığınız renkler ya da yanlış şekilde makyaj yapmanız, istediğiniz etkiyi yaratmayabilir. Peki hangi göz rengine hangi renk makyaj yapmak gerekir, doğru makyaj şeklinden nasıl emin olunabilir?

Zıt renkler

Bazı kadınlar çift göz rengine sahiptir. Mesela kahve rengin etrafına çevrili olan mavi renk bu göz rengine örnektir. Bu göz rengine en yakışan makyaj, siyah renkle yapılan göz makyajıdır. Çünkü göz renginin açık ve makyajın koyu renkli olması, zıtların uyumunun en hoş göstergesidir.

Yine çift renklerde yeşil görünen ama iç detayında sarı rengi de barındıran gözlerde günlük makyaj tonları rahatlıkla kullanılabilir. Mavi ve iri gözlerde ilk işlem, gözün iri görüntüsünü düzeltecek göz rengine uyumlu bir kalemle gözlerin iç kısmını renklendirmek olacaktır.

Gözleri küçültüp bakışları netleştirdikten sonra yapılması gereken de günlük naturel tonlarda far ve kalem uygulayarak makyajı tamamlamak olacaktır. İsteğe göre eyeliner ve rimel uygulayarak bakışlara daha derin bir şekil de yüklenebilir. Kahverengi göz rengine uygun olan makyaj, daha çok gözlere buğulu bir hava katan makyajdır. Tercih edilen renkler ise genel olarak gümüş, bakır sarısı ve füme tonlarında olmalıdır.

Göz Makyajında Renkler

Bu renklerin birbirine hafif dokunuşlarla karıştırılması ile yapılan makyajlar gözlere seksi ve anlamlı bir hava katacaktır. Yeşil renkli ya da yeşilden maviye çalan renklerde uygulanması gereken daha çok mavi göz kalemi ve siyah eyeliner olmalıdır.

Bu şekilde belirginleştirilen gözler daha etkileyici ve çekici bir hal alır. Açık su yeşili gözlerde hafif bir uygulama için uçuk pembe tonları kullanılabilir. Bu şekilde hem daha genç bir görünüm hem de daha masumane bakışlar elde edilebilir. Özel gecelerde ise parıltılı makyaj bu rengin belirginleşmesine yardımcı olacaktır. Bunun için parıltılı krem far ve siyah far sentezlenerek uygulanabilir. Koyu mavi gözlere de pembe rengin koyu tonlarını kullanabilir.Sağlık Kitabı Google News

“Göz Rengine Göre Makyaj Nasıl Yapılır?” için 7 cevap

  1. test

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.