Güzellik Cilt Bakımı

Göz Şekline Göre Makyaj Teknikleri

Sağlık Kitabı Google News


İnstagram Sayfamızı takip etmeyi unutmayın! Sağlık Kitabı İnstagram

Her kadının göz şekli farklı ve özeldir. Tabii ki doğal olarak farklı göz şekillerine farklı göz makyajları vardır ve kişi göz şekline uygun olan makyajı seçerek daha güzel bir görüntü sağlar. Üstelik göz şeklinize yönelik makyaj hileleri de kullanarak gözünüze kendiniz de şekil verebilirsiniz. Eğer sizde göz şeklinizi analiz edip uygun göz makyajınızı belirlemek istiyorsanız o zaman yazımızın devamını okuyarak hem göz tipinizi hem de ona uygun makyajı öğrenebilirsiniz.

Kadınların en sevdiği uğraşlardan biri de makyaj yapmaktır. Her kadının illa ki beğenmediği bir bölgesi bulunmaktadır. Bu yüzden makyaj ile iç içe olarak kusurlarını kapatacak ürünlere yönelirler. Tabii ki bunun ardı arkası kesilmez ve beğendikleri bölgeleri de ortaya çıkarmak adına bir çok ürün daha satın alırlar.

Hal böyle olunca kadınlar makyaj işine daha çok hakim olmak isterler ve kendilerini keşfederek makyaj yapmaya başlarlar. Özellikle göz makyajında gözümüzü keşfetmek çok önemlidir. Ufak bir yanlış gözümüzün tamamen farklı görünmesine yol açabilmektedir.

Eğer gözleriniz çıkık ise -yani göz kapağınız ön planda ve şiş görünüyor ise- göz kapağınızı geriye çekecek ve gözünüzü ön plana çıkartacak makyajlara yönelmelisiniz. Örneğin göz kapağınıza mat ve koyu renkli bir far sürerek işe başlayabilirsiniz. Gölgelendirmenizi de far kapağının üstüne doğru devam ettirirseniz gözünüzdeki şişkinlik daha geri inik görünür.

Eğer gözleriniz çukur ise yani göz kapağınızdan dolayı gözleriniz minnacık görünüyorsa gözünüzü belirgin hale getirmenizde fayda var. Bu yüzden ise açık ve canlı renkler kullanıp insanların bakışlarını o kısıma çekebilir ve gözlerinizin çukurluğunu gizleyebilirsiniz.

Eğer gözleriniz küçükse ve yüzünüzde orantısız durduğunu düşünüyorsanız onları büyütmek adına ufak makyaj hileleri kullanabilirsiniz. Göz kapağınıza açık renk bir far sürerek koyu renk ile gölgelendirme yaparsanız ve en önemlisi beyaz göz kaleminizi gözünüzün içine sürerseniz gözleriniz büyük görünecektir.

Eğer gözleriniz yuvarlak ise gölgelendirmeyi dış kısıma yapıp gözlerinizi badem göz görüntüsüne kavuşturabilirsiniz.
Eğer gözleriniz düşük ise -yani göz kapaklarınız gözünüzü neredeyse örtüyor ise- mat ve koyu bir far uygulanır ve orta koyulukta olan mat bir renk ile gölgelendirme yapılır fakat bu gölge göz pınarından kaşın orta bölümüne doğru çıkarılarak gözün düşüklüğü önlenmeye çalışılır.Sağlık Kitabı Google News
Etiketler

Çağlar Yıldız

Sağlık Kitabı; En Son Çıkan Güncel Sağlık Haberleri, Hastalıklar Hakkında Bilgiler, Tedavi Yöntemleri, Çocuk Sağlığı, Cilt ve Bakım Gibi Konular Hakkında Bilgiler Verir.

İlgili Makaleler

9 Yorum

  1. test

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı