Genel Sağlık

Grip Aşısının Zararları Var Mı Önemli Mi?

Sağlık Kitabı Google News

Grip, özellikle yeni gireceğimiz kasım ve aralık aylarından itibaren iyice kendini hissettirerek salgın halini almaya başlıyor. Grip enfeksiyonları kış mevsiminin gelmeye başlamasıyla birlikte insanlarda bir sağlık sorunu haline gelerek kişileri yataklara düşürüyor ve oldukça fazla huzursuz olmasına neden oluyor. Bu yüzden de grip aşısını önemsemek ve ona önem vermek gerekiyor.

Grip aşısı önemli mi? Sorusuna verilecek cevap tabi ki evet olmalıdır. Buna rağmen dikkat edilmesi gereken noktalarda bulunmaktadır. Yazımızın başında da dediğimiz gibi kasım ve aralık aylarından itibaren grip enfeksiyonları yüzünü göstermeye başlıyor. Bu yüzden de grip aşısını yaptırma zamanı aşının değeri açısından oldukça fazla önem taşıyan bir ayrıntı olmaktadır. Örnek vermek gerekirse; aralık ayında yaptırılan bir grip aşısı kişiyi gripten korumaz. Aksine grip olması engellenmez ve kışın grip olur ve hatta yataklar düşer. Yani; aralık ayında yaptırılan grip aşısı gripten korunmak için yeterli olmaz. Grip aşısının yarar sağlayacağı aylar ise; eylül ve ekim ayları olmaktadır. Kişiler grip aşılarını en geç ekim ayında yaptırdıkları takdirde kışın yakalanacakları grip enfeksiyonlarından kolaylıkla kurtulabilirler.

Grip Aşısı
Grip Aşısı

Grip aşısı hakkında açıklama yapan sağlık Örgütü ise; bu sene grip aşılarını daha da geliştirdiklerini ve grip enfeksiyonlarına yakalanma riskinin daha da azalarak daha sağlıklı ve mutlu bir toplum amaçladıklarını söylemekteler. Özellikle bu sene bu yüzden grip aşısına daha da önem verilmesi gerekmektedir.Sağlık Kitabı Google News
Etiketler

Çağlar Yıldız

Sağlık Kitabı; En Son Çıkan Güncel Sağlık Haberleri, Hastalıklar Hakkında Bilgiler, Tedavi Yöntemleri, Çocuk Sağlığı, Cilt ve Bakım Gibi Konular Hakkında Bilgiler Verir.

İlgili Makaleler

4 Yorum

  1. test

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı