Diyet ve Beslenme

Günlük Kalori İhtiyacı

Sağlık Kitabı Google News


İnstagram Sayfamızı takip etmeyi unutmayın! Sağlık Kitabı İnstagram

Günlük Kalori İhtiyacı

Kadınlar, günde 1200 kalorinin altına düşmemelidir. Günlük 1000 kalorinin altında olan bir diyet, safra taşı ve kalp problemi risklerini artırır. Böyle bir diyet ancak, hekiminizin uygun gördüğü takdirde uygulanabilir. Aynca; günlük 1200 kalorilik bir diyetle beslenmek de çok akıllıca olmayacaktır. Bu şekilde çabuk sonuç alsanız da, hem uygun yemek listesi hazırlamanız zorlaşır hem de egzersiz yapmak için, yeterli enerjiyi alamamanıza sebep olur. Bu da kas kaybına ve metabolizmanızın yavaşlamasına sebep olur. Ne yediğinize dikkat büe etseniz, 1200 kalorilik bir diyetle, kalsiyum ve fosfat gibi, önemli besleyenlerden mahrum kalma riski doğar.

Başan için en iyi yöntemse, Foreyt’in önerdiği tarzda, ortalama bir diyettir. Böylece hem sağlıklı kalırsınız hem de aktif bir yaşam tarzı için enerjiniz olur.Sağlık Kitabı Google News
Etiketler

Çağlar Yıldız

Sağlık Kitabı; En Son Çıkan Güncel Sağlık Haberleri, Hastalıklar Hakkında Bilgiler, Tedavi Yöntemleri, Çocuk Sağlığı, Cilt ve Bakım Gibi Konular Hakkında Bilgiler Verir.

İlgili Makaleler

3 Yorum

  1. test

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı